Páteční Flédu ovládla tematická noc plná horkých latinskoamerických rytmů. Na pódiu vystoupila kubánská kapela La Descarga Salsa Orchestra, po které žezlo převzali DJs Chingy, Ille a Carlos.

Brány brněnského klubu Fléda se návštěvníkům otevřely po deváté večer a první odvážlivci se začali pomalu trousit dovnitř. Neměli kam spěchat, hlavní kapela začala hrát až po jedenácté. Do té doby si všichni mohli zopakovat kroky a rozvlnit boky na docela volném parketu. Ten se s příchodem La Descarga Salsa Orchestra pořádně zaplnil a všichni se ponořili do víru salsy, cha-chy a mamby. Kubánští muzikanti živě komunikovali s publikem obstojnou češtinou a hráli tak, že málem roztancovali i našeho fotografa. Také musím pochválit osvětlovače, kteří odvedli výbornou práci. Pódium hrálo všemi barvami.

Večer však bohužel nebyl tak žhavý, jak bylo avizováno. Atmosféra vydržela pouze v průběhu vystoupení kapely a pak se změnila v běžný diskotékový opar. Je trochu škoda, že na baru nebyly k dispozici kubánské koktejly (ne, tuzemák s colou vážně není Cuba Libre). Fotokoutek byl také mírně žalostný. Respektive, vypadal jako za dob těžké totality, tedy věrně imitoval komunistickou atmosféru. Kokain nebo doutníky by tomu docela pomohly. Jediným světlým bodem byla drobná blond servírka se slaměným kloboučkem. Pěkné děvče. Akce působila spíš jako vystoupení zajímavé skupiny podpořené stejně laděným dojezdem pod taktovkou šikovných DJs než jako večer oděný do jednoho zdobeného kabátu. Více dekorací, karibské drinky a nějaké to oživení by vůbec neuškodilo. Možná příště?

Kubánská noc @ Fléda, Brno