Letos proběhne třetí ročník zábavně vzdělávací oslavy ginu, k němuž nezbytně patří i tonik. Degustace, semináře vedené odborníky či možnost vytvořit si vlastní gin, to vše můžete zažít v sobotu 24. února v pražském Vinohradském Pavilonu.

Gin je v současné době velmi populární a jak se zdá, jeho raketový vzestup stále nedosáhl svého vrcholu. Lze bez nadsázky říci, že každý den vznikne jedna značka ginu. Trendu napomáhá i vznik toniků, které se již dávno neomezují na klasický „tonic water“. K novým druhům ginů, které tvoří například ochucené či stařené giny, vzniká pestrá škála toniků, mezi nimiž nechybí například okurkový či brusinkový.

Návštěvníci Ginfestu budou mít možnost ochutnat několik desítek druhů ginu z různých koutů Evropy a vyzkoušet jejich kombinace s rozličnými toniky. Poznají jejich pestrost a seznámí se s nejžhavějšími novinkami na trhu. Jednou z nich je i OMFG 2018, limitovaná edice ginu Martina Žufánka, jež vzniká každý rok. K receptuře OMG Žufánek vždy přidá jednu extra přísadu, jíž je letos bourbonský pepř.

FOTOREPORT GinFest 2017: Otevřete láhev a něco si přejte 

Martin Žufánek se též bude podílet na odpoledním programu seminářů, který zahájí svou přednáškou o ginových trendech. Následně Joyce a Raissa de Haasovy, zakladatelky značky toniků a limonád Double Dutch, představí svůj příběh a poodhalí něco málo z výroby toniků.

Že koktejlem z ginu není jen Gin&Tonic, ale třeba také Gimlet, Negroni a další, se dozvíte od Jakuba Vinše, lektora Barlife Akademie. Během posledního semináře se barový historik Tomáš Mozr rozhovoří o historii ginu, přičemž nakousne i aktuální téma nealkoholických destilátů.

Kdo by si totiž myslel, že se jedná o výstřelek moderní doby, ten bude vyveden z omylu.
Na baru Barlife budou mít návštěvníci možnost si zvolit své vlastní botanicals a vytvořit tak vlastní gin. Odpoledne bude provázet hudba a součástí bude i tematický catering.
Ginfest by Barlife je ideální příležitostí přechutnat různé styly ginů na jednom místě, a pochopit tak celou tuto vzrušující kategorii. Nenechte si ji ujít, loni to rozhodně stálo za to!

 

GASTRO: GINFEST BY BARLIFE 2018

KDY: 24. února 2018
KDE: Vinohradský Pavilon, Praha
VSTUPNÉ: 250 Kč / 300 Kč
WWW: www.ginfest.cz