St. Vincent vystoupí na festivalu Pohoda 2018

26

Na festivalu Pohoda 2018 zahraje jedna z nejvýraznějších umělkyň současnosti, St. Vincent.
Za stejnojmenné album St. Vincent získala Grammy a NME a The Guardian jej označil za nejlepší album roku 2014. V říjnu nahrála páté album Masseduction, u kterého se média opět předbíhají v superlativech.

Zpěvačka začala hrát na kytaru, když jí bylo 12 let. Vyrůstala na Hendrixovi, Led Zeppelin, Nirvaně a později i na písních Nicka Cavea a PJ Harvey. Jako teenagerka si přivydělávala na turné svého strýce, skvělého kytaristy, jenž je členem jazzového dua Tuck & Patti.

Tři roky studovala na prestižní Berklee College of Music. Poté se vrátila do Texasu, kde se přidala k symfonicko-rockové kapele The Polyphonic Spree. Posledním „mezipřistáním“ před začátkem vlastní kariéry byla kapela Sufjan Stevens, ke které se přidala během evropského turné v roce 2016.
V tom samém roce začala používat umělecké jméno St. Vincent, které si vzala z písně Nicka Cavea. Zpěvák v ní zmiňuje nemocnici St. Vincent, kde zemřel Dylan Thomas.

O rok později vydala debut Marry Me, který jí okamžitě přinesl uznání a přirovnání k umělcům jako Kate Bush či David Bowie. Získala za něj ocenění PLUG Female Artist of the Year.
Ještě úspěšnější bylo druhé album album Actor, které se dostalo mezi TOP 10 nahrávek žebříčku Independent Albums Chart. Následující Strange Mercy se dostalo dokonce mezi 20 nejprodávanějších alb americké hitparády Billboardu.
V roce 2012 nahrála album Love This Giant s Davidem Byrnem, zpěvákem legendární kapely Talking Heads.

Mezi největší jména současné hudby se definitivně zapsala díky čtvrtému studiovému albu s názvem St. Vincent.

 

**HUDEBNÍ FESTIVAL: POHODA 2018**

KDY: 5. července–7. července 2018
KDE: Letiště Trenčín, Slovenská republika
VSTUPNÉ: 89 EUR / 99 EUR (+ poplatky)
WWW: www.pohodafestival.sk

 

Tisková zpráva
Informace od pořadatelů kulturních akcí, PR agentur, vydavatelů knih a komiksů, divadel, filmových distributorů, hudebních vydavatelství, módních návrhářů, designérů apod.