Česká značka SilentLab obdržela BigSee Award již potřetí. Její akustický nábytek – konkrétně modulární taburety PETAL a akustická křesla MYSPOT BOND – zvítězil v kategorii produktového designu. Dokazuje tak, že produkty mohou být designové stejně jako funkční.

Modulární taburety PETAL jsou dokonalým doplňkem relaxačních zón a všech prostor, kde toužíte vybudovat neformální odpočinkový kout. Stejně jako ostatní produkty SilentLab nabízejí tyto taburety perfektní propojení estetičnosti a praktičnosti. Poskytují příjemné a pohodlné místo k sezení a účinně pohlcují hluk v místnosti. Jejich hravá estetika a trojúhelníkový tvar umožňují, aby se taburety PETAL přizpůsobily jakémukoli prostoru. Můžete si je co do tvarové kompozice poskládat dle libosti, a sestavit si tak vlastní unikátní sestavu.

Akustická křesla MYSPOT BOND čerpají inspiraci z jednotek MICROOFFICE. Ze tří stran plné stěny zajistí soukromí a ticho, které potřebujete. Jedna se stran se otevírá více do prostoru, díky čemuž můžete dát dohromady dvě křesla a vytvořit útulný kout. MYSPOT BOND poskytuje soukromí a navíc pomáhá snižovat celkový hluk v místnosti podobně jako taburety PETAL.

Všechny produkty SilentLab mají jádro z akustické pěny speciálně vyvinuté pro absorpci zvuku. Stejný materiál se používá také ve stěnách MICROOFFICE. Akustická pěna zabraňuje zvuku proniknout ven i dovnitř z MICROOFFICE a také pomáhá snižovat hluk na pozadí.

Řada akustického nábytku je vlastně logické vyústění našich aktivit. Akustiku řešíme jako celek, proto nám dávalo smysl rozšířit naše portfolio i o nábytek, který vhodně podpoří akustiku v konkrétním prostoru a zároveň skvěle vypadá,“ popisuje zakladatel společnosti Jaroslav Vendl. Že spojení funkčnosti a designu funguje, potvrzují i získaná designová ocenění. V uplynulém roce SilentLab obdržel za své MICROOFFICE hned čtyři: BigSee Award, German Design Award, Archiproducts Design Awards a Good Design Awards.