Denver Broncos UK & Severní nástupiště již brzy v Kabinetu Múz

35

Denver Bronco UK (zkráceně DBUK) je uskupení z Colorada tvořené čtyřmi ze šesti členů SLIM CESSNA’S AUTO CLUB. Tedy v Kabinetu Múz dobře známé alt-country-punkové-gospelové formace.

Oproti strhujícímu zvuku SCAC se tentokrát vydáme více ke kořenům a vzpomínkám na staré časy. DBUK jsou tišší, intimnější a zároveň éteričtější. Denverská čtveřice: Munly Munly, Lord Dwight Pentacost, Rebecca Vera a Slim Cessna přichází se svým originálně jemným mixem alternativního folku, country, gothic americany a gospelu v té nejčistší a zároveň ryzí podobě.

DBUK hrají koncerty opravdu sporadicky (paradoxně v Praze vystoupili už dvakrát), ale důvod vyrazit na delší turné je prozaický. Právě jim vyšlo na evropském vydavatelství Glitter House records dvou album s názvem Songs One Through Sixteen. Album pojící jak předchozí nahrávku Songs One Through Eight, tak i zbrusu nový materiál, který je možná o něco přímočařejší a údernější, ale stále se drží odkazu dřevní americké hudby. Koncerty SLIM CESSNA’S AUTO CLUB byly vždy o propojení publika a kapely. Nechme se překvapit, jak DBUK uchopí tohle vystoupení.

Severní nástupiště

Devět lidí a devět nástrojů. Tento večer oživíme poetiku táborových ohňů, chlad zapadlých čekáren, krásu městského tuláctví i naději svíránou v molotovu. Debutová kazeta O krysách a o vlcích vyšla před pár týdny na Silver Rocket. Už teď boduje nejen v čundráckých hitparádách. Kdo zažil naživo, přijde zas!

 

KONCERT: DENVER BRONCOS UK & SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ

KDY: 26. února 2019
KDE: Kabinet Múz, Brno
VSTUPNÉ: od 200 Kč do 280 Kč
WWW: www.kabinetmuz.cz