DIVADLO: MÍR

51

Na konci června se po roce opět vydá na zájezd do Prahy Divadlo Mír. Zároveň to bude poslední příležitost v této sezóně, kdy můžete Divadlo Mír vidět naživo! Od 24. do 27. června se totiž s novinkou Mám na tebe chuť a s Českou kletbou dočasně přestěhují do pražského Divadla Na Fidlovačce, kde odehrají celkem čtyři představení.

ČESKÁ KLETBA

Drsná nekorektní komedie o českých mužích a jejich penisech

Žádný problém není moc malý, a i velké problémy mohou mít příčinu v malých věcech! Své o tom ví čtveřice mužů, kteří se pravidelně setkávají na skupinových seancích v kostele, kde se pod vedením kněze snaží vyrovnat s prokletím zvaným „Česká kletba“. Úspěšný právník, oduševnělý policista, student sportovní medicíny, přátelský pokrývač a kněz. Každý je naprosto jiný, ale všechny spojuje podobně velké příkoří, které se však ostatním může zdát malicherné ba dokonce neviditelné. Terapie postupně nabývá až na absurdní intenzitě, zvlášť, když do skupiny vstoupí nový člen. S jakými nesnázemi se veskrze úspěšní muži vlastně potýkají? Co jim ničí životy? A nejste náhodou Českou kletbou prokletí i vy?! Pomůžou si navzájem a najdou nakonec alespoň malý kousek štěstí, nebo jsou jejich problémy zkrátka neřešitelné? Albert Čuba, Vladimír Polák, Bořivoj Čermák, Michal Sedláček, Robin Ferro a Ondřej Malý v nejnovější komedii Divadla Mír otevřou jedno z nejvíce tabuizovaných společenských témat. Připravte se na konverzační přestřelku plnou velmi vtipných hlášek, zábavných a nekorektních dialogů, ryze českých odkazů a minimálně několik centimetrů hlubokého přesahu. Upozorňujeme, že inscenace obsahuje velké množství vulgarismů a není vhodná pro děti.

MÁM NA TEBE CHUŤ

Nejnovější komedie se Štěpánem Kozubem a Robinem Ferrem v hlavních rolích

Youssouf (čtěte „Džusuv“, někdy také „Džusík“) je Gulliemův soused. Youssouf se domnívá, že mu Guilliem „ukradl“ skříň, a tak ho nenapadne jednodušší řešení než mezi byty vyřezat díru do zdi, aby ji získal zpět. Vytvoří tím průchod nejen mezi dvěma byty, ale také dá průchod všem následujícím událostem – a jak se záhy ukáže, díra ve zdi bude ten nejmenší problém… Guilliem má totiž na večer domluvené rande, Youssouf naopak hlídá starou matku jiné slečny a do toho všeho se přiřítí ex-přítelkyně Guilliema se svým žárlivým přítelem. Vše přitom zkomplikuje jedna SMS… Běhá se z bytu do bytu, vchodem i dírou ve zdi, dochází k velkým i malým nedorozuměním, oběma byty se navíc nese velké sexuální napětí, protože všichni vlastně chtějí spát se všemi, a dokonce dojde i na vraždu! Komedie skvělého francouzského autora Sebastiéna Castra, kterou Divadlo Mír uvádí jako první profesionální divadlo v ČR, propojuje to nejlepší, co jste v posledních letech mohli v Míru vidět. Mám na tebe chuť je totiž komedií situační, konverzační, černou, dveřovou, vulgární i romantickou – takže každý si v ní najde to své. Těšte se na herecký koncert v podání dvou naprosto rozdílných sousedů Štěpána Kozuba a Robina Ferra, kterým největší problémy způsobí trojice krásných žen – Lada Bělašková,Izabela Vydrová a Marie Anna Kupcová, ale také žárlivý Michal Sedláček, nebo Bořivoj Čermák.

DIVADLO: MÍR

KDY: 24. 6.–27. 6.
KDE: Divadlo na Fidlovačce, Praha
VÍCE INFORMACÍ: Divadlo na Fidlovačce