- Reklama -

Sedmého září bude v Brně pěkně horko. A to ne kvůli počasí. Sejdou se milovníci, pěstitelé i konzumenti chilli. V areálu koupaliště Riviéra se uskuteční 7. ročník Chillibraní, na kterém budou návštěvníci moci ochutnávat rozmanité druhy chilli papriček a výrobků z nich. Chilli nebude jen tak ledajaké. Seznámíte se papričkami, které v běžných supermarketech nekoupíte. Kapsaicin rozproudí krev v žilách a každý může vyzkoušet, jakou pálivost snese.

Chilližrouti nebudou chybět ani letos

V rámci programu se na pódiu bude bojovat o titul Mistra ČR a SR v pojídání pálivého – Chilližrout. Sejdou se přihlášení soutěžící, kteří budou před zraky všech návštěvníků konzumovat chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality. Celkově bude cca 11 soutěžních kol a s každým se bude zvyšovat obsah kapsaicinu v soutěžním pálivém vzorku. Začíná se na vzorku, který je přibližně pětkrát silnější než je známé Tabasco. Na jeho konzumaci je dán časový limit a je na každém, na kolik kol si troufne. Mezi soutěžícími jsou muži i ženy. Zvládne někdo pozřít vzorek s pálivostí 9 000 000 SHU? Uvidíme!

Luxusní jídlo i zábava

Areál bude plný stánků s občerstvením, kdy každý nabídne alespoň jednu chilli dobrotu a jednu dobrotu, která nepálí. Slané, sladké, burgery, steaky a nejrůznější speciality budou vonět areálem po celou dobu akce. K dostání budou také věci potřebné k pěstování chilli.
O tom, kdo letos získá titul „Výrobek roku“, opět rozhodnou návštěvníci.
Proudem potečou piva z deseti malých řemeslných pivovarů.

Kuchař s michelinskou hvězdou, hmyzí kuchyně a chilli na několik způsobů

Program nabídne pro každého něco. Nebude chybět zóna pro děti se skákacím hradem a malováním na obličej, originální kuchařské show předvedou Oldřich Sahajdák (profesionální kuchař se světovými zkušenostmi a nositel michelinské hvězdy), Petr Erin Kováč (profesionální kuchař, člen AKC ČR s více než třicetiletou praxí), My Chilli, Tejinder Riar (indický šéfkuchař) a mistři hmyzí kuchyně. Večer zpestří koncert a ohnivá show.

 

FESTIVAL: CHILLIBRANÍ 2019

KDY: 7. září 2019
KDE: Riviéra, Brno
VSTUPNÉ: 0 Kč–160 Kč
WWW: www.chillibrani.cz