Jste kreativní? Máte talent? Umíte se na svět dívat očima fotografa a baví vás výzvy? Předveďte se! Další ročník fotografické soutěže, kterou pořádá festival FOTOEXPO, je tady.
Základní kolo FOTOTALENT 2018 probíhá od 1. 5. 2018 do 15. 9. 2018.

Ať už hledáte inspiraci v přírodě, lidech nebo technických věcech, vaše fotografické schopnosti budou prověřeny v rámci třech zajímavých témat:

1. Krása hor

Hory zahalené v mlze nebo v paprscích světla, za ranního rozbřesku nebo naopak při západu slunce, mírné kopce, strmá skaliska či hrozivě vyhlížející štíty velehor. To vše dává pocit monumentálnosti a něčeho vyššího. Skoro jako byste se sami stali součástí pomyslného nebe. Zachyťte krásu hor a zprostředkujte ten úžasný zážitek.

2. Umělecký akt

Ženské či mužské tělo je inspirací mnoha fotografů a často i prvním důvodem, proč vzít do ruky fotoaparát. Ladné křivky, hra světla a stínu a rozmanitost lidských siluet dávají nepřeberné množství možností pro kreativitu a fantazii.

3. Opuštěné budovy

Zub času na nich nechal svůj otisk. Důvody, proč jsou prázdné a opuštěné, jsou různé. A možná právě ono tajemství je to, co je na nich fascinující. Popusťte uzdu své fantazii a zaznamenejte příběhy opuštěných budov. Možností ztvárnění je mnoho.

Zpracovaná témata zasílejte na e-mail fototalent@terinvest.com do 15. 9. 2018. K fotografii je nutné dodat název snímku, místo pořízení fotografie, zvolené téma, jméno a  příjmení autora, telefonické a korespondenční spojení. 
Odborná porota rozhodne o nejlepší fotografii každé kategorie.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání hodnotných cen proběhne při příležitosti konání veletrhu FOTOEXPO 2018, dne 20. 10. 2018 v prostorách Národního domu na Vinohradech (oficiální facebookovou stránku festivalu najdete zde).