V úterý 20. 11. na Flédě proběhlo mnohými dlouho očekávané první vystoupení Australana Bena Standforda, vystupujícího pod jménem Dub FX. Ben se proslavil videi ze svých buskingových vystoupení, kdy jen pomocí svého hlasu a spousty looperů a efektů dokáže živě vytvářet hutné a zvukově bohaté songy.

Vyplatilo se přijít včas, lístky byly vyprodané dlouho dopředu – dokonce hned v prvním dnu předprodeje. Chvilku před osmou byla fronta u vstupu na pár minut, o čtvrt hodiny později byl had lidí před klubem čím dál delší, a když v půl deváté Dub FX začínal, spousta lidí ještě byla venku.

V první části koncertu měl kolem sebe Dub FX nejen avizovaného saxofonistu Mr. Woodnote, ale kompetní kapelu včetně druhého MC CAde, a z reproduktorů se linuly hlavně (ale nejen) novější dub-reggae pecky z předloňské desky Thinking Clear nebo nový singl Shine Like a Star.

Asi po hodině většina muzikantů odešla do backstage a přišla chvíle pro Benův beatboxing doprovázený jen saxofonem Mr. Woodnote a malý návrat do dob, kdy Dub FX jezdil po Evropě a vystupoval na ulicích.

Na poslední část koncertu se kapela zase vrátila a rozjela živý drum‘n‘bassový set s peckami jako Run, Senorita a The Sky z desky Theory of Harmony.

Po dvou a půl hodinách a krátkém přídavku Ben i s kapelou skončil a na Bar stage rozjel afterparty breakbeatovým setem DJ Sayko.

 

Dub FX @ Fléda, Brno