Domů Fotoreporty

Fotoreporty

Společenské a kulturní dění zachycené objektivem.

Podzimní knižní veletrh nabídl pivo, Viewegha ve výprodeji i autorská čtení

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě není tím největším v České republice, přesto nabídl setkání se stovkou autorů, točené pivo hned u vstupu, Viewegha ve výprodeji i to, že věta „Já si tady opravdu nic nekoupím,“ se stala jen přihlouplou frází.

Zoo, nebo vysněný, satirický svět Adama Jílka?

Modré sako, bílé tenisky, obrazy zvířat na bílém pozadí, pražská Galerie Toyen – Adam Jílek a jeho Vysněný svět.

FOTOREPORT: Princess Chelsea servírovala na Flédě dekadentní indie popové menu

První říjnový večer na Flédu poprvé přijela novozélandská popová princezna Chelsea Nikkel. Flédu na její koncert připravovala Never Sol svou éterickou až temnou hudbou. Podzimní, chtělo by se říct, byť na moji náladu možná až příliš.

SEJF – fotoreport z festivalu netradičního formátu

SEJF, z anglického SAFE, vychází ze spojení Student Art FEstival. Teplice sice nejsou kulturně mrtvé město, ale takovou bombu ještě nezažily. Ve dnech 28. a 29. září celé město ožilo.

Výstava František Kupka 1871–1957 představuje umělcovu tvorbu v plné kráse

Národní galerie Praha připravila ve spolupráci francouzským Reunion de musées nationaux Grand Palais a Ateneum Art Museum v Helsinkách retrospektivní výstavu František Kupka 1871-1957.

Radostné barvy latinskoamerického umění

Za maličkým, nenápadným vchodem, nedaleko stanice Lazarská, se schovává Latin Art Gallery, kombinace uměleckého ateliéru a výstavní síně. Jak již její název napovídá, zaměřuje se na umění Střední a Jižní Ameriky.

FOTOREPORT: Rising Appalachia rozezněly pražskou Stromovku šamanskými rytmy

Sestry Lea a Chloe z New Orleans známé pod názvem Rising Appalachia přijely do Prahy přestavit čerstvě vydané album Resilient. Publikum tancovalo, zpívalo společně s kapelou a celý večer se nesl za příjemných zvuků bubnů a vlčího vytí.

Krištof Kintera a jeho malý elektrický svět

Propojení stálé expozice Milana Dobeše a dalších autorů tvořících ve stylu op-art a osobitou výstavou Krištofa Kintery v Museu Milana Dobeše je opravdu unikátní.

FOTOREPORT: Festival italských delikates Proseccofest rozehnal chmury přicházejícího podzimu

První zářijovou neděli z areálu Svatováclavské vinice v blízkosti Pražského hradu i přes první chladný závan podzimu sálalo teplo.

FOTOREPORT: FESTIVAL HIP HOP KEMP 2018

Festivalpark v Hradci Králové se ve středu 22. srpna již posedmnácté zaplnil tisíci příznivci rapu z celého světa. Vypukl zde další ročník festivalu Hip Hop Kemp – nejpopulárnější hip hopové akce ve střední a východní Evropě.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - HEDR
Kulturio.cz Banner - BIOSTYL
Dny severu 2018 banner

Sledujte nás

2,079fanouškůTo se mi líbí
694sledujícíchSledovat
386sledujícíchSledovat