Jan P. Muchow & The Antagonists vystoupí v pražské premiéře v Divadle Archa

55

Jan P. Muchow v loňském roce na festivalu Soundtrack poprvé představil koncertní program, který připravil spolu s výraznými osobnostmi české hudební scény. Nyní Muchow, autor filmové hudby k více než 30 celovečerním filmům, vystoupí se svým programem i před pražským publikem, a to v Divadle Archa. Na podiu vystoupí vedle šestice hudebníků: Ema Brabcová (Luno, Khoiba), Václav Havelka (Please The Trees), Marek Doubrava (Hm…, ex Tatabojs), Jan Janečka (Southpaw, Republic of Two, Luno), Marie Dorazilová (PKF – Pražská filharmonie, Krása Quartet) a Jenovéfa Boková. Výjimečná příležitost podívat se na hudbu a poslechnout si filmy proběhne 20. května. Jako předskokan vystoupí kapela Kalle.

JPM & The Antagonists v doprovodu komorního smyčcového tělesa zahrají původní autorská hudební témata a písně z českých i zahraničních filmů, které za posledních dvacet let Muchow zkomponoval. V živém provedení uslyšíte skladby Lucky Boy (film Samotáři), temnou baladu Lay Down (Ve stínu), Cowboy Of The River (Teorie tygra) nebo westernovou Out of Shadows z polského filmu Yuma. A nejen to! Zazní i tvorba z filmů Normal, Grandhotel, Václav, Jedna ruka netleská, Muži v naději, My2, Krásno a řady dalších.

Jan P. Muchow (1971) se nejen díky filmové roli ve filmu Šeptej stal výraznou postavou české hudební scény. V roce 1991 založil kultovní skupinu Ecstasy of Saint Theresa, se kterou vydal pět alb. Muchow je též vyhledávaným hudebním producentem (Kryštof, Načeva, Barbora Poláková, Charlie Straight, Anna K., Priessnitz, Tatabojs, Lake Malawi a další) a oceňovaným skladatelem filmové hudby.

Jako člen skupiny Umakart stál za comebackem Václava Neckáře, pro kterého s kolegy zkomponoval skladbu Půlnoční. Jan P. Muchow složil hudbu k více než třem desítkám českých filmů. Za svoji filmovou tvorbu byl celkem devětkrát nominován na Českého lva za nejlepší hudbu a čtyřikrát z toho si cenu odnesl. Mimo to byl za filmovou hudbu oceněn i Cenou české filmové kritiky a Slovenskou filmovou akademií cenou Slnko v sieti.

 

KONCERT: JAN P. MUCHOW & THE ANTAGONISTS

KDY: 20. května 2018, 20:00 hodin
KDE: Divadlo Archa, Praha
VSTUPNÉ: 490 Kč
WWW: www.divadloarcha.cz