Na Grammy čtyřikrát nominovaný komik, herec, spisovatel, producent a otec pěti dětí dokáže zaujmout různorodá publika. O tom svým stand-upem přesvědčí 15. července 2019 pražské Kino Lucerna, kam zavítá v rámci celosvětového turné Quality Time Tour.

Svým humorem inspirovaným vlastním otcovstvím, jídlem i zážitky z každodenního života bavil i papeže Františka. 

Jim Gaffigan jako jeden z deseti komiků vůbec vyprodal legendární newyorskou Madison Square Garden.

Hlásí se ke katolické víře, i z toho důvodu se ve svých vystoupeních vyhýbá urážlivým vtipům a řadí se tak k takzvaným „čistým“ komikům. Je velkým fanouškem Davida Lettermana nebo Billa Murrayho a vedle svých stand-up speciálů a vlastní částečně autobiografické show produkované ve spolupráci s manželkou Jeannie má za sebou i několik televizních rolí.

Vidět jsme ho mohli v Portlandii, kultovním seriálu Flight of the Conchords od HBO nebo v oblíbené kriminálce Zákon & pořádek.

Jim se také pravidelně objevuje na stříbrném plátně (Tři králové, Superpoldové a další). Rok 2019 je s deseti plánovanými filmy Gaffiganův nejaktivnější. Tři z nich si už odbyly premiéru na filmovém festivalu Sundance (například Troop Zero), a proto si Gaffigan vysloužil přezdívku „král Sundance“. V dubnu také na Amazonu vydává, jako první komik vůbec, svůj speciál. Vloni propůjčil svůj hlas postavě Van Helsinga v animovaném filmu Hotel Transylvania 3.

 

STAND UP: JIM GAFFIGAN

KDY: 15. července 2019
KDE: Kino Lucerna, Praha
VSTUPNÉ: od 590 Kč
WWW: www.fource.cz

</div