Bastille se vrací do Prahy

131

Britská kapela Bastille v čele s charismatickým Danem Smithem se po třech letech vrátí do Prahy. S chystanou třetí deskou zaútočí 21. února 2019 na Forum Karlín.

Prodej vstupenek (890 Kč) bude spuštěn 5. října v 10 hodin skrze weby fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Živé koncerty dají fanouškům příležitost slyšet nové skladby ještě před tím, než Bastille vydají očekávané třetí album: „Většinu loňského roku jsme strávili prací na nových písních, které jsme následně v různých verzích hráli na koncertech. Takže teď jsme nadšení z toho, že hotové skladby konečně představíme,“ nechal se slyšet frontman Dan Smith.

 Bastille se také spojili s producentem Marshmello a vydali společně jeden z největších letních hitů Happier, který je pro kapelu čtvrtou skladbou, jež se dostala do britské top pětky a americké top desítky.

Píseň během několika týdnu posbírala více než 100 milionů streamů. 

Bastille původně vznikli jako sólový projekt zpěváka a textaře Dana Smitha. K němu se později připojili Kyle Simmons (klávesy), Will Farquarson (kytara a baskytara) a Chris Wood (bicí).

Nejznámějším počinem je hit Pompeii z debutového alba Bad Blood, který do dnešního dne jen na YouTube vidělo více než 450 milionů lidí. Píseň se umístila na druhém místě ve Spojeném království, na pátém ve Spojených státech a kapela krátce nato získala prestižní Brit Award.

Od té doby Bastille odehráli přes 500 koncertů napříč šesti kontinenty a obě vydaná alba, Bad Blood a Wild Word, doputovala na vrchol britské albové hitparády. Vedle Brit Award si za ně odnesli i nominace na Grammy, AMA a MTV Europe Awards.

 

KONCERT: BASTILLE

KDY: 21. února 2019
KDE: Forum Karlín, Praha
VSTUPNÉ: od 890 Kč
WWW: www.fource.cz