KONCERT: BJÖRK

61

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu. Turné Cornucopia, které vzniklo na základě posledního alba Björk „Utopia“, debutovalo jako rezidenční show v newyorském klubu The Shed a sklidilo hvězdné recenze, přičemž časopis Rolling Stone o něm napsal, že se jedná o „podívanou plnou špičkového zvuku a obrazu“.

Nová show Cornucopia představuje původní pódiovou show s hudbou z jejího repertoáru, přepracovanou tak, aby zahrnovala i hudbu z jejího aktuálního alba „Fossora“, které bylo nominováno na Grammy.  

Cornucopia byla vždy zamýšlena jako svět pro utopii i pro album po ní … které je nyní venku pod názvem fossora. Takže jsem opravdu nadšená, že se tyto dva světy střetnou v premiéře, letos na podzim v jižní Evropě…“ říká Björk.


Cornucopia zahrnuje digitální vizuály vytvořené mediálním umělcem Tobiasem Gremmlerem, Andy Huangem, Nickem Knightem, M/M, scénografii Chiary Stephenson, flétnový septet Viibra, klarinetisty, harfistky, perkuse, elektroniku a řadu nástrojů na míru implementovaných do inovativního prostorového zvukového designu scény včetně vlastní reverbové komory.

KONCERT: BJÖRK

KDY: 16. září 2023
KDE: O2 arena, Praha
VSTUPNÉ: cca 2 890 Kč
www.livenation.cz