Za hranice všedního popu. Experimentátorka Charli XCX představí v Praze novou desku

Tvorba Charlotte Aitchison aka Charli XCX je rozkročená mezi tou nejexperimentálnější a nejmainstreamovější stranou popu. Jako spoluautorka se podílela na nejvýraznějších skladbách současné dekády. Jako sólová interpretka vydala dvě desky a dva mixtapy. Pro letošní rok chystá dlouho očekávané třetí album Charli, vyjde v září.

Charli jej představí v pražské ROXY 14. listopadu 2019 na svém prvním samostatném tuzemském koncertu. 

„Bude obsahovat patnáct skladeb s celkem čtrnácti hosty… Jsem z něj nadšená a popsala bych ho jako emocionální, klubové, něžné a agresivní zároveň,“ prozradila Charli o připravované desce. Všechny spolupráce jsou pro ni stejně důležité a dle jejích slov tvoří srdce nahrávky. Hudební inovátorka míchá dohromady prvky z celého popového spektra. Producentsky se na albu kromě Charli podílel i A. G. Cook z labelu PC Music.

Mezi hosty se vyskytují například Troye Sivan, Lizzo, Christine & The Queens, Haim, Sky Ferreira nebo Tommy Cash.

 O vizuální stránku se postarala umělkyně Ines Alpha. Jejím cílem bylo dekonstruovat klasické ideály krásy a vytvořit tak padnoucí vizuální doprovod k odvážné nahrávce experimentující s futuristickým popem. Na tu láká i nové video k písni Blame It On Your Love s hostující rapperkou Lizzo, které pojednává o lásce bez hranic i kráse nedokonalostí.

První singl z desky 1999 (ft. Troye Sivan) se probojoval do světové top 20 a jeho nostalgické video vidělo na YouTube přes 30 milionů fanoušků.

 Charli XCX za svou kariéru získala nespočet ocenění včetně dvou Billboard Music Awards a nominace na Grammy i Brit Awards. Kromě průlomového žebříčky lámajícího singlu I Love It s Iconou Pop a světovým hitem číslo jedna Fancy, na kterém vypomáhala rapperce Iggy Azalee, se proslavila písní Boom Clap k filmu Hvězdy nám nepřály. Její dva poslední mixtapy Number 1 Angel a Pop 2 zase zazářily u kritiky, které o Charli mluvily jako o jedné z nejinspirativnějších umělkyň současné dekády.

 

KONCERT: CHARLI XCX

KDY: 14. listopadu 2019
KDE: ROXY, Praha
VSTUPNÉ: 850 Kč
WWW: www.fource.cz