Hudební velikáni Depeche Mode se po pěti letech vydávájí na světovou tour MEMENTO MORI, při které se představí českým fanouškům s doposud jejich největší shwow na pražském Letišti Letňtany.

Live Nation Club a Ticketmaster předprodej začíná dnes a končí 10. října. Vstupenky v prodeji sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Členové také oznámili vydání nového alba.
Turné Memento Mori Tour podpoří chystané patnácté studiové album Memento Mori, které má vyjít na jaře 2023. Dave Gahan a Martin Gore prozradili, že turné pod záštitou společnosti Live Nation začne 23. března speciální limitovanou sérií koncertů v severoamerických arénách, než se kapela vydá do Evropy na letní stadionové turné.

Tato omezená severoamerická vystoupení budou mimo jiné zahrnovat zastávky v newyorské Madison Square Garden, chicagském United Center, losangeleském Kia Forum a torontské Scotiabank Areně. Kapela pak 16. května zahájí své evropské stadionové turné, mezi jehož známé zastávky patří pařížský Stade de France, berlínský Olympijský stadion, milánský stadion San Siro a londýnský stadion Twickenham. Další informace o trase turné a termínech předprodeje vstupenek naleznete na stránkách depechemode.com. Martin Gore k projektu Memento Mori uvedl: „Na tomto projektu jsme začali pracovat na počátku pandemie a jeho témata byla přímo inspirována touto dobou. Po Fletchově smrti jsme se rozhodli pokračovat, protože jsme si jisti, že by si to přál, a to projektu skutečně dodalo další význam.“ Dave Gahan dodal: „Fletchovi by se toto album líbilo. Opravdu se těšíme, až se o něj s vámi budeme moci brzy podělit, a nemůžeme se dočkat, až vám ho příští rok představíme na koncertech.“