KONCERT: INFECTED MUSHROOM

24

Amit „Duvdev” Duvdevani a Erez Eisen na scénu vtrhli s vydáním svého debutu Vicious Delicious (1999), kterým změnili trance. Následným Classic Mushroom (2000) definitivně přenesli underground do mainstreamu. Uznávaní jsou jako průkopníci psytrance a jejich tvorba oplývá hypnotickými rockovými aranžemi, vrstvenými melodiemi a experimenty s žánry. 

Mezi jejich největší hity patří Becoming Insane, Heavyweight, Smashing the Opponent anebo Killing Time. Za svou víc jak pětadvacetiletou kariéru vydali dvanáct alb a spolupracovali se jmény jako Lady Gaga, Steve Aoki, Matisyahu, Paul Oakenfold, Jonathan Davis (Korn) či Ray Manzarek (The Doors). Jejich aktuální IM25 (2022) se drží kořenů elektronické taneční hudby: objevují, převrací, ohýbají a přidávají triphopové a psychedelické ozvěny.


„V průběhu let se náš styl vyvíjel, ale vždy jsme se drželi pro nás charakteristického zvuku. Kdybychom dnes vydávali hudbu, jakou jsme tvořili v 90s, nevěřím, že bychom ve zkoušce časem obstáli. Vždy se snažíme vytvářet působivou, relevantní a vzrušující hudbu, která posouvá hranice – což zastáváme od prvního dne,“ říká dvojice.

This year we go full retro psytrance, vzkazují Infected Mushroom, kteří slibují neřestně lahodný set. V Česku se představí poprvé v ROXY v pátek 13/10. 

KONCERT: INFECTED MUSHROOM

KDY: 13. října 2023
KDE: ROXY, Praha
VSTUPNÉ: 690 Kč + poplatky
WWW: www.roxy.cz