Kelly Lee Owens přiveze do NoDu v rámci série WOWs snový elektronický set

17

Po úspěšném koncertu newyorských Oshun se vrací koncept WOWs, neboli Wonderwomen Save You, do prostoru NoD. Jednu z nocí uzme osmadvacetiletá britská hudebnice Kelly Lee Owens, jež zde představí i své eponymní debutové album, které boří hranice mezi minimalistickým technem, snovým popem či mechanickou pulzací krautrocku. Dle Pitchforku se jedná o třetí nejlepší elektronické album roku 2017. I přes poměrně krátké trvání své kariéry vám ani její hlas nemusí být neznámý.

Už v roce 2013 zazněl na velkolepém albu Daniela Averyho Drone Logic, kde propůjčila svůj neoddiskutovatelný talent mimo jiné i titulnímu tracku. Své producentské kvality prokázala i v oficiálním remixu pro St. Vicent a to není vše.

Její tvorbu provází touha po otevírání nových možností elektronické hudby, která vytváří estetiku velmi okouzlující, zároveň i příjemně povědomou. Než se Kelly pustila do vlastní produkce, pracovala – jako mnoho jiných – v obchodě s hudbou. Osud tomu chtěl, aby jedním z jejích kolegů byl právě dříve zmíněný Daniel Avery, který se na jejím albu objeví vedle Jenny Hval jako jeden z hostů.

Výsledkem je kolekce skladeb, která vyzařuje překvapivou úroveň intimity I v těch nejpompéznějších tracích jako Arthur, kde mísí zpěvné vokály a šustivé rytmy neustále nabírající na dynamice. Její tvorba snoubí mnoho ponurých a hlubokých nálad na pomezí smutku, úzkosti, ale i extáze. Připravte se tedy na cestu do hlubin temné, avšak citlivé dívčí duše. Exkurze proběhne 6. listopadu v prostoru NoD.

 

KONCERT: KELLY LEE OWENS

KDY: 6. listopadu 2018
KDE: NoD, Praha
VSTUPNÉ: 350 Kč
WWW: www.nod.roxy.cz