KONCERT: LAID BACK COUNTRY PICKER

28

Příznivci country rocku se mohou těšit na jedinečný hudební zážitek. Americká kapela Laid Back Country Picker, známá svým unikátním stylem a energickými vystoupeními, zavítá poprvé do České republiky. Jejich koncert se uskuteční 7. července 2024 v pražském klubu Café V lese.

Laid Back Country Picker, vlastním jménem David Prince, začal svou profesionální hudební kariéru již na střední škole, kdy místo školního výletu hrál svůj první koncert v baru. V průběhu let hrál a nahrával s mnoha známými umělci, často bez uvedení svého jména, jak bylo v Nashvillu běžné. Hrál s kapelami jako Georgia Satellites a Kentucky Headhunters, předskakoval Thin Lizzy a The Guess Who a nahrával ve studiích Johnnyho Cashe a nyní již zaniklém Butcher Shoppe v Nashvillu, které vlastnili John Prine a Sturgill Simpson. Laid Back se také stal mentorem mladého Tylera Childersa, který ho podepsal na svůj label Hickman Holler.

Laid Back má za sebou desítky let zkušeností a jeho přístup k hudbě je bez pravidel. Kombinuje vlivy Led Zeppelin, Waylona Jenningse, Stanley Brothers, Davida Bowieho a Motörhead. Je produktem 70. let, kdy se hudební žánry často prolínaly. Na jeho koncertech nejde jen o hraní písní, ale o sdílený zážitek s publikem. Po každém vystoupení následuje setkání s fanoušky, kde si Laid Back rád povídá s každým, kdo projeví zájem. Jeho motto zní „hrát country hudbu a chovat se k lidem správně“ a tohoto slibu se drží každý večer.

KONCERT: LAID BACK COUNTRY PICKER

KDY: 7. července 2024
KDE: Café V lese, Praha
VÍCE INFORMACÍ: Echo Promotion