Larkin Poe vystoupí poprvé v pražském Paláci Akropolis

- Reklama -

Amerika má nový hudební objev: Larkin Poe. A vše nasvědčuje tomu, že nový objev má i Česko. Koncert skupiny Larkin Poe proběhne 25. 3. 2018 v pražském Paláci Akropolis.

Když člověk vidí dvě sotva třicetileté sestry Rebeccu a Megan Lovellovy, mohl by si myslet, že jde o další produkt amerického country byznysu. Ale stačí si poslechnout jedinou jejich píseň a vše je rázem jinak. Od prvních tónů Larkin Poe nadzvihnou posluchače ze židle.  Jejich hudba je nejen syrový čistokrevný jižanský blues rock, ale i zároveň esencí Ameriky, kterou se kdekdo snaží napodobit, ale v krvi ji mají jen rodilí muzikanti. Zvuk slidekytary Megan, jež je hlavní instrumentalistkou kapely, je ostrý jako břitva. Rebecca, elektrická kytaristka, je výbornou, energickou doprovázečkou, ale především hlavní zpěvačkou. Vycházejíc z kořenů jižanské hudby, sestry vdechují nový život americkému hudebnímu dědictví. A dělají to překvapivě dobře. „Je to oslava kořenů americké hudby,“ říká Rebecca. „Blues v moderní podobě.“

Larkin Poe, kapela založená v Nashvillu v USA, se skládá ze sester Rebeky a Megan Lovellových. Narodily se a vyrůstaly v Atlantě. V roce 2010 vytvořily skupinu a pojmenovaly ji po svém předkovi, kterým byl slavný spisovatel Edgar Allan Poe. Staví na harmonických hlasech, zvuku slide kytary, rockových riffech a na dědictví amerického bluesrocku.

Skupina, která se v roce 2014 stala objevem slavného festivalu na britském Glastonbury, sama sebe přirovnává k legendárním The Allman Brothers. Sestry spolupracovaly s T-Bone Burnettem, Elvisem Costellem, Conorem Oberstem i Stevenem Tylerem a dalšími slavnějšími kolegy.
Jejich předchozí album Peach bylo nominováno jako nový objev na cenu Blues Music Award za nejlepší album 2018.

 

KONCERT: LARKIN POE

KDY: 25. března 2019
KDE: Palác Akropolis, Praha
WWW: www.palacakropolis.cz