KONCERT: OLIVER TREE

48

Neřízená střela a hudební génius Oliver Tree míří do Prahy. Osobitý zpěvák s netradičním přístupem k muzice vystoupí v české premiéře 8. července pod širým nebem v Ledárnách Braník v rámci Prague Summer Festivalu a série Rock for People Concerts. Oliver Tree, který má mnoho tváří – zpěvák, producent, scenárista, režisér a performer – vzal internet útokem. Může se pochlubit miliony globálních streamů, zhlédnutí na YouTube a více než 14,6 miliony sledujícími na TikToku. Umělec uspokojuje své oddané a rostoucí publikum dadaistickým „metahumorem“ ve stylu Andyho Kaufmana a zároveň pokračuje ve zkoumání a rozebírání absurdity moderní kultury, posedlosti slávou a sociálními médii.

Oliver Tree, rodák z kalifornského Santa Cruz, se posledních 10 let objevoval jako vzdělanec v mnoha různých projektech a iteracích. Jakkoli může být jeden umělec předvídatelný, zdá se, že nikdo nedokáže odhadnout, co provede Oliver Tree příště. Nebojí se vás rozesmát, rozplakat, evokovat ty nejhlubší myšlenky, nebo vyvolat naprosto nepříjemné pocity po dobu čtyřminutového videoklipu. Je na cestě k vytvoření vlastního plánu balení a marketingu popkultury v době internetu. Tree je všestranný v každém slova smyslu, ve své hudbě zkoumá nejen všechny druhy zábavy, ale také všechny žánry. Škatulka, do které sám sebe zařazuje, je neomezená a žádné hranice ho nemohou zastavit. Oliver Tree vybudoval multimediální projekt, jehož cílem je zpochybnit lidský pohled na to, co je umění, a ani v nejmenším ho nezajímá, co na to kdo říká!

Oliver zkoumá průsečík, kde se zvukově setkává pop a alternativa, a elegantně se pohybuje v místech, kde se vizuálně střetává umění a zábava. Od komedie přes akční sporty, zesměšňující televizní reality show až po wrestling v živých vystoupeních – svět Olivera Tree se zkrátka nepodobá žádnému jinému, který tu byl před ním. 

KONCERT: OLIVER TREE

KDY: 8. července 2024
KDE: Ledárny Braník, Praha
VÍCE INFORMACÍ: Rock for People