KONCERT: Rainbow Kitten Surprise

46

Hudba Rainbow Kitten Surprise otevírá barevné dimenze, ve kterých neexistují žádné hranice. Alespoň tak o své tvorbě mluví americká pětice z městečka Boone v Severní Karolíně. Harmonii nachází zásadně v nepředvídatelnosti a zvuku, ve kterém se nenuceně střetávají povznášející indie pop i nezávislý rock s refrény, které zase nachází inspiraci ve folku. NPR o jejich tvorbě píše: „Mix všeho, co si dokážete od indie kapely představit. Jejich milující rock’n’roll je stejně tak upřímný a krásný jako politický.“ V Praze se Rainbow Kitten Surprise poprvé představí 20. března 2023 ve smíchovské MeetFactory.

Dohromady se dali kolem roku 2013. Velký úspěch přišel o dva roky později s deskou RKS, která zaujala mimo jiné texty zpěvačky Ely Melo, která se nikdy nebála velké otevřenosti a později reflektovala krom jiného svou zkušenost s coming outem v klimatu útočné politiky konzervativní Trumpovy administrativy. „Báli jsme se, že naše texty budou pro někoho příliš,” vzpomíná kapela na doby, kde se rozhodovala, jak dál. Ale když máte v pětičlenné sestavě dva členy LGBT+ komunity a zároveň neznáte moc songů, ve kterých by se zpěvák vyznával k lásce k jinému muži, bylo jasné, že do toho půjdou.

V roce 2018 Rainbow Kitten Surprise přešli pod velké vydavatelství a jejich třetí album How To: Friend, Love, Freefall vzniklo ve spolupráci s Grammy oceněným producentem Jay Joycem (Cage The Elephant, Sleeper Agent). Následnou masivní tour zahrnující vystoupení na největších festivalech jako Bonnaroo či Lollapalooza, vyprodané show v legendárních Red Rock i účinkování v několika televizních shows a pridech napříč celou Amerikou zpečetili vydáním živé nahrávky RKS!. Na novou desku lákají chytlavým singlem Work Out.

KONCERT: RAINBOW KITTEN SURPRISE

KDY: 20. března 2023
KDE: MeetFactory, Praha
VSTUPNÉ: 550 Kč
WWW: fource.cz