Rising Appalachia a The Trouble Notes vystoupí v pondělí v Tiskárně na Vzduchu

53

V pondělí 10. 9. v Praze vystoupí Rising Appalachia. Sourozenecké duo sester Ley a Chloe Smith se stalo symbolem návratu ke kořenům. Jejich pražský koncert podpoří známé berlínské trio The Trouble Notes. Koncert proběhne v Tiskárně na Vzduchu od 19:30 hodin.

Lea a Chloe Smith se narodily a vyrostly v městské jungli Atlanty v Georgii, svoje smysly a instinkty zostřily v horách Appalachie a sladily se v ulicích New Orleans při nesčetném množství buskerských vystoupení. Přitom vypracovaly 7 alb.

Rising Appalachia nabízejí k poslechu svou vlastní sbírku zvuků, příběhů a písní nasáklých tradicí a oddaných kultuře našeho světa. Úcta k folku prolínající se s vášní pro spravedlnost dala vzniknout jejich životnímu dílu, které v sobě nese nádech starodávného, přitom vypráví s nadhledem naší doby. Vystupovaly na festivalech v Americe, Indii i Evropě. Jejich poslední singl Resilient vyšel 1. května 2018 jako předzvěst nového alba.

The Trouble Notes procestovali půlku planety a jejich energické koncerty znají dobře i Češi, vystupovali u nás na několika festivalech i v zaběhlých klubech. Buskerské trio z Berlína v únoru 2018 zahájilo v Hamburku turné Lose Your Ties u příležitosti vydání stejnojmenného alba, to obsahovalo dlouhou řadu koncertů. The Trouble Notes jsou houslista Bennet Cerven, perkusista Oliver Maguire a kytarista Florian Eisenschmidt.

Společný koncert Rising Appalachia a The Trouble Notes se uskuteční v 19:30, v pondělí 10. 9. 2018, v Tiskárně na Vzduchu. Vstupenky na místě budou v prodeji od 18:00.

 

KONCERT: RISING APPALACHIA

KDY: 10. září 2018
KDE: Tiskárna na Vzduchu, Praha
VSTUPNÉ: 440 Kč (625 Kč = Meet & Greet Rising Appalachia)
WWW: facebooková událost