Po únorovém vyprodaném koncertu se Sevdaliza vrátí do Prahy

18

Sevdaliza, holandsko-íránská umělkyně, po loňském debutu ISON vydala letos The Calling EP, které je odkazem na to nejlepší, co v opomíjené kategorii trip-hopu kdy vzniklo.

Její hlas je skutečný klenot. Letos Sevdaliza absolvovala své první světové turné s koncerty v Austrálii, Evropě, Spojených státech a Asii a 30. listopadu se po únorovém (beznadějně vyprodaném) koncertu ve Futuru vrátí opět i do Prahy, tentokrát do Lucerna Music Baru.

ISON, loňské debutové album Sevdalizy, bylo jedno z těch nenápadných výjimečných alb, které posluchače uchvátí svou originalitou. Nikdo to totiž nedělá tak jako Sevdaliza. FKA Twigs filtruje dyšný vokál přes loopy a alt-R&B, Weeknd spolupracuje s producentem Esthera na živočišnější podobě žánru, umělci jako Flume používají downtempové aranže pro hudební svět EDM.

Ale ISON, které koprodukoval Mucky a na kterém slyšíte bujné smyčce Mihai Puscoiu, se do žánru trip-hopu položilo naplno, jako by to byla inkarnace Martiny Topley-Bird z období The Blue God.

Letošní dubnové EP The Calling není nijak zvlášť odlišné od ISON – je to spíš destilace soundu a žánru. Sevdalizin hlas tady evokuje to nejlepší z trip-hopu – bohatost Tracey Thorn, tremolo Nicoly Hitchcock a navíc techniku zpěvu typickou pro její iránské kořeny. 

The Calling obsahuje celkem sedm skladeb, vysokou sedmičku desce udělil i respektovaný hudební web Pitchfork.

 

KONCERT: SEVDALIZA

KDY: 30. listopadu 2018
KDE: Lucerna Music Bar, Praha
VSTUPNÉ: od 590 Kč do 690 Kč
WWW: www.dsmacku.com