KONCERT: URIAH HEEP

38

Britská rocková kapela Uriah Heep se po necelých 3 měsících vrátí opět do Prahy! Stane se tak už 24. června, kdy se jako hlavní hvězdy koncertní show Rock in Symphony v pražském O2 Universum představí její frontman Bernie Shaw a kytarista Rick Box. Na jednom pódiu společně se symfonickým orchestrem Bohemian Symphony Orchestra Prague, pod vedením dirigenta Martina Šandy, zahrají českému publiku své největší hity. To vše v originálních aranžích, které jedinečným způsobem propojí slavné hity kapely s těmi nejznámějšími skladateli klasické hudby a jejich symfoniemi. Kromě hitů Uriah Heep zazní na koncertu Rock in Symphony: The Epic Symphonic Show i songy kapel jako jsou Deep Purple, Metallica, Led Zeppelin, Europe, Guns N‘Roses nebo Scorpions a řady dalších. Prostě symfonická rocková show, jak má být, včetně světelné choreografie a plně obsazené rockové kapely. 

Pondělí 24. června bude svátkem pro všechny rockery, milovníky rockové hudby a nejznámějších rockových hitů, ale i vážné hudby a symfonického orchestru. Na programu je totiž rocková symfonická koncertní show Rock in Symphony, která se uskuteční od 20 hodin v O2 Universum. Nejslavnější světové rockové hity všech dob kapel jako jsou Deep Purple, Metallica, Led Zeppelin, Scorpions, Survivor, Iron Maiden nebo Uriah Heep zazní v originálních aranžích a v podání symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague. 60členný orchestr pod vedením dirigenta a autora aranží Martina Šandy dokonale propojí nejproslulejší české i zahraniční symfonie s těmi největšími rockovými hity! 

„Rock in Symphony je symfonická koncertní rocková show v pravém slova smyslu. Nejedná se jen o další koncert rockových hitů v orchestrální úpravě, ale jde o zcela originální aranže a 100% spojení a propojení klasické hudby se symfonií rockových hitů. Při psaní aranží jsem dal dohromady skladby, které se spolu skutečně pojí, které vychází ze stejného základu, pracují se stejnou nebo podobnou harmonií, melodičností, mají podobné prvky. Jen tak totiž mohou jednotlivé písně 100% fungovat a posluchačům předat tu správnou energii a emoce.
Nakonec, vážná a rocková hudba toho mají společného víc, než by nás možná napadlo,“ říká Martin Šanda, šéfdirigent a ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague a prozrazuje, že posluchači si užijí například Vltavu Bedřicha Smetany ve spojení s hitem Pink Floyd Learning To Fly nebo Beethovenovu Osudovou ve spojení se slavným songem Led Zeppelin Whole Lota Love. Jak se propojení rocku a symfonií povedlo budou moci všichni posoudit už 24. června v O2 Universum. 

KONCERT: URIAH HEEP

KDY: 24. června 2024
KDE: O2 universum, Praha
VÍCE INFORMACÍ: Rock in Symphony