Po vyprodaném a velmi úspěšném turné po UK oznamuje yorkshirský zpěvák YUNGBLUD evropské turné

35

Yungblud působí v posledních měsících na hudební scéně jako zjevení. Za své břitké texty vděčí své celoživotní lásce k Bruci Sprinsgteenovi a Chrisu Diffordovi ze Squeeze. Multiinstrumentalista, který ovládá kytaru, basu, piano i bicí držel kytaru v ruce již ve věku dvou let a v deseti již psal první písně.

Aby nastartoval svoji kariéru, přestěhoval se do Londýna, kde ho ovlivnil poslech kapel jako The Clash, Arctic Monkeys nebo N.W.A. Debutoval singlem I Love You, Will You Marry Me a na debutovém EP si vysloužil chválu v renomovaných hudebních médiích.

Rané texty Alexe Turnera, zuřivost Johna Lydona, nabubřelost krále hip hopu Travise Scotta a k tomu všemu jeho vlastní nezaměnitelná tvář – tak charakterizoval jeho debutové EP magazín NME.

V červenci vydal své debutové album 21st Century Liability a následně si podmanil letní festivaly po celém světě – Rock Am Ring, Pukkelpop, Lollapalooza, Reading & Leeds – kromě legendárních festivalů se ale vryl do paměti i československým fanouškům energickým vystoupením na festivalu Grape.

 

KONCERT: YUNGBLUD

KDY: 23. ledna 2019
KDE: Futurum Music Bar, Praha
VSTUPNÉ: od 290 Kč (+ poplatky síti) do 350 Kč
WWW: www.dsmacku.com