Living Forum se bude opět konat v pražském Centru současného umění DOX (úterý 2. 4. 2019) a celý den bude vyplněn osmnácti zajímavými přednáškami na výše uvedené téma.

Rekonstrukce chalupy v Podkrkonoší (Studio FADW)

Z Belgie dorazí například doktorka Ann Petermansová, která vyučuje na Hasselt University, kde se svým týmem dokončila výzkum sledující vliv designu interiéru na subjektivní pocity štěstí. Je členkou společnosti Design & Emotion Society a ředitelkou Design Research Society.
Mezi přednášejícími bude také architekt holandské královské rodiny Rob Van Beek a řada dalších neméně zajímavých osobností.

Panelák z kategorie Rekonstrukce (No Architects)

Do soutěže Interiér roku 2018 se mohou až do 20. 2. 2019 hlásit architekti a interiéroví designéři z Čech i Slovenska. Ti nejšťastnější získají v sedmi kategoriích ocenění navržené designérem Rony Pleslem.

Panelák z kategorie Rekonstrukce (No Architects)

O vítězích čtvrtého ročníku soutěže Interiér roku rozhoduje opět osmnáctičlenná mezinárodní porota, kterou vede prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c., prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Členkou poroty jsou také například produkční a režisérka Hana Třeštíková, malíř David Saudek, designér Rony Plesl, výtvarník Pasta Oner nebo proslulý portugalský architekt Luís Rebelo de Andrade.

Dům přihlášený do kategorie Novostavba (Studio De Fakto)

Záštitu nad aktuálním ročníkem převzali mj. předseda Senátu Parlamentu České Republiky, ministr kultury ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo Magistrát hl města Prahy.

Byt pro mladou rodinu v kategorii Rekonstrukce (Studio Collarch)

O INTERIÉRU ROKU

– jediná soutěž zaměřená výhradně na interiér, a to soukromý i veřejný
– soutěž, která se snaží veřejnosti dokázat (zejména prostřednictvím masových médií), že najmout si na tvorbu interiéru architekta nebo interiérového designéra vede kvalitativně ke zcela jinému výsledku, než pokud si investor navrhne interiér sám

Byt pro mladou rodinu v kategorii Rekonstrukce (Studio Collarch)

– jediná soutěž, kde se mohou utkat architekti také s interiérovými designéry
– jediná soutěž, která za daný rok hodnotí interiéry jak z ČR, tak ze SR
– soutěž, která hodnotí nejlepší počiny vždy pouze za jediný kalendářní rok, a vytváří tak věrný obraz aktuálního stavu českých a slovenských interiérů
– jediná soutěž, v jejíž porotě nezasedají jen architekti a interiéroví designéři, ale také výrazné osobnosti z oblasti vizuální kultury, aby hodnocení zohledňovalo různé úhly pohledu, z nichž se skládá opravdu výjimečný interiér

 

SOUTĚŽ: INTERIÉR ROKU 2018

KDY: 2. dubna 2019
KDE: DOX, Praha
VSTUPNÉ: 2 490 Kč
WWW: www.interierroku.cz