Domů Filmy a seriály Filmové recenze

Filmové recenze

Recenze aktuálních filmových a seriálových novinek.

Film Mission: Impossible – Fallout. Půlhodina navíc

Skoro 120 minut to vypadá, že Mission: Impossible – Fallout bude jeden z nejlepších akčních filmů roku, který naváže na poměrně povedený předchozí díl. Jenže pak přijde poslední půlhodina, která z toho všeho udělá tak trochu frašku.

Film Plán útěku 2 (2018) aneb Jak propojit bitky

V prvním Plánu útěku se Rayi Breslinovi povedlo nemyslitelné – dokázal utéct z dokonalé věznice zvané Hrobka. Teď už je z něj legenda provozující svou vlastní bezpečnostní agenturu.

Film: Chata na prodej (2018). Hořké zrcadlo nás samých

Vztahy v rodině nejsou nikdy tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Film Chata na prodej dokáže chvílemi nastavit zrcadlo ukazující nás v úhlu, který není ani trochu příjemný.

Film: Mamma Mia! Here We Go Again (2018). Ošatka humoru a melodií

Celé dlouhé desetiletí čekal úspěšný muzikál Mamma Mia! na své pokračování. Mamma Mia! Here We Go Again je konečně tady.

Film Mrakodrap (2018). Ani chybějící noha hrdinu nezastaví

„Architekti, vědí, že nahoře se to nedá hasit, a stejně to staví pořád vyšší a vyšší,“ procedí naštvaně mezi zuby Steve McQueen v dnes již legendárním Skleněném pekle.

Film: Manžel na zkoušku (2018). Hra s ohněm a dobrým koncem

Kate Sullivanová dělá ve filmu Manžel na zkoušku vše pro to, aby uživila sebe, i své tři dcery...

Film Já, Simon (2018) – Gay Pomáda, která se tak trochu míjí časem

Simon Spier je na první pohled docela normální teenager, kterého čeká maturitní ples. Žije se svými rodiči a mladší sestrou v typickém americkém domečku, neučí se úplně špatně a také vypadá k světu.

Film Delirium: Jak dostat bratříčka do blázince?

Vrátit se po 20 letech do prázdného rodinného sídla po smrti otce je samo o sobě náročné. Hlavně, když je to hodně starý a hodně velký dům rozměry připomínající menší zámeček. Ocitnout se v něm sám, přežít první den i noc, to by zřejmě pocuchalo nervy každému.

Film Zimní bratři je syrovým dramatem o izolaci, (ne)lásce a práci v dole

Režijní debut dánského režiséra Hlynura Pálmasona nepokrytě odhaluje to, co je v jiných filmech naaranžováno. Současně diváka zavádí do surrealistického prostředí bílé tmy, kde jsou všichni sami a zároveň nutně spolu.

Film Na krátko: Když pocit bezvýchodnosti prohlubuje i scénář

Hledání svého místa v životě je pro každého dospívajícího člověka, se kterým začíná cloumat puberta a který ukazuje snímek Na krátko, jedním z nejtěžších úkolů.
- Reklama -
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Kulturio.cz Banner - Fotoexpo 2018
Kulturio.cz Banner - HEDR