REPORT Z FESTIVALU IBÉRICA: Pražský Jazz Dock rozehrály španělské rytmy flamenca

Od 27. 6. do 1. 7. jsme měli jedinečnou možnost navštívit festival iberoamerických kultur Ibérica. Mimo koncertů či přehlídky iberoamerických filmů se diváci v rámci Ibéricy mohli zúčastnit řady workshopů zaměřených na flamenkový tanec.

FOTOREPORT Z AERODROME 2018

Pátý ročník Aerodromu, který se ale poprvé koná na letišti v Panenském Týnci, odstartoval včera za doprovodu padajících kapek deště.

Krátké ohlédnutí za druhým dnem Metronome Festivalu ve znamení Chemical Brothers i Davida Byrna

Letošnímu ročníku Metronome Festivalu Prague nepřálo počasí a nám zase nepřálo zdraví.

Iron Maiden předvedli show, kterou umí jen ti největší frajeři

Na konci sedmdesátých let se během takzvané nové vlny britského heavy metalu zrodily kapely, které výrazným způsobem promluvily do dějin.

2Cellos v Praze: pořádnej nářez i umělecký zážitek

Ve čtvrtek 14. června byla pražská O2 arena zaplněná až po strop. Sešli se zde milovníci hudby, kteří dorazili, aby si poslechli dva hráče na violoncello.
video

Ozzy Osbourne v Praze: vyplatilo se vidět legendu?

Kdysi se zrodila kapela Polka Tulk Blues Band, která zformovala nový žánr. Proč začíná report z koncertu, kde byl hlavní hvězdou Ozzy Osbourne, bluesem?

We Are Scientists v Praze hýřili vtipem a potěšili skvělým setlistem

Na koncertě americké kapely We Are Scientists jsem v létě 2016 chyběl a často toho litoval. Jakmile se však ke mně dostala informace, že u nás vystoupí letos znova v pražském Futurum Music Baru, přirozeně jsem si je už nemohl nechat ujít.

Večer nekončících jazzových sól, to byl Kamasi Washington v Divadle Archa

Losangelský hudebník Kamasi Washington předvedl se svým otcem a kapelou v přeplněném divadle Archa, jak se hraje jazz. Kamasiho hudební kariéra je dosti rozmanitá. Před vydáním svého sólového alba The Epic v roce 2015 spolupracoval s hudebníky, mezi kterými nechybí například Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Flying Lotus, Thundercat, Run the Jewels nebo Stanley Clarke.

Jan P. Muchow & The Antagonists: introvertní večer s kapkou nostalgie

Samotáři, Jedna ruka netleská, Ve stínu, Teorie tygra, Yuma, Normal, Grandhotel. To je jen zlomek výčtu filmů, ke kterým složil hudbu Jan P. Muchow a které zahrál se svým hudebním ansámblem v divadle Archa 20. května.

SOHN včera pražské publikum potěšil skladbami zejména z posledního alba Rennen

Pomalu plnící se sál navnadil dánský hudebník Goss, který během svého setu názorně předvedl, že i introverti se nemusí stydět tancovat a sklidil za to vřelý potlesk diváků. Zbytek večera patřil očekávanému britskému zpěvákovi Christopherovi Michaelovi Taylorovi, který vystupuje pod pseudonymem SOHN.
- Reklama -
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Kulturio.cz Banner - HEDR
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Kulturio.cz Banner - Colours of Ostrava
Banner - 44. Letní filmová škola Uherské Hradiště
Banner - HIP HOP KEMP 2018