- Reklama -

Americký skladatel, producent a zpěvák Blackbear byl ještě donedávna známý hlavně jako autor písní pro své hudební kolegy. Společně s Mikem Posnerem napsal skladbu Boyfriend pro Justina Biebera.

Vydal celkem čtyři alba a koncem dubna se dočkáme pátého s názvem Anonymous, které představí v pražské ROXY 7. října.
Blackbear není žádná lehká váha a ve své tvorbě se vždy zaměřuje na silnou melodii a zjednodušování složitých nápadů do chytlavých písní. Pro svůj perfekcionismus si vybudoval pověst skvělého producenta a schopnosti získané na spolupracích s hudebníky jako je Machine Gun Kelly, Childish Gambino, Miley Cyrus nebo Linkin Park uplatňuje i v autorské tvorbě.

Vlastní dráhu odstartoval v roce 2015 prvním albem Deadroses a průlomovým hitem idfc, který vešel ve známost i díky remixu producenta Tarra. Dohromady mají na YouTube přes 300 milionů zhlédnutí.

Blackbear v minulosti zpíval o svém hedonistickém způsobu života a jeho skladby byly soundtrackem k nekončící party. Na nové křehčí a otevřenější desce Anonymous obrací a namísto opěvování alkoholu, luxusu a sexu se zaměřuje na vlastní zranitelnost: „Náznaky toho, kým opravdu jsem, byly už na mých předešlých albech, teprve teď jsem ale napsal nahrávku bez ega o své opravdové osobě, která se už nemusí skrývat za smutnou postavou Blackbeara,“ popisuje očekávanou nahrávku.

 

KONCERT: BLACKBEAR

KDY: 7. října 2019
KDE: ROXY, Praha
VSTUPNÉ: 695 Kč
WWW: www.fource.cz