Indie-folkoví Villagers vystoupí s novým albem i v Praze

29

Neustále aktivní a tvořivý autor skvělých folkových skladeb a melodií Conor O’Brien udělal další velký krok se čtvrtým studiovým albem Villagers The Art Of Pretending To Swim, které vyjde 21. září. S tímto albem také vystoupí 10. listopadu v pražském Futurum Music Baru.

Vstupenky za 390 Kč jsou v prodeji na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku) a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 490 Kč.

Po poměrně intimním a hudebně střídmém albu Darling Arithmetic z roku 2015 se O’Brien na novém albu vrací k rozmanitému a barevnému přístupu debutové desky Villagers z roku 2010 Becoming A Jackal nebo alba z roku 2013 Awayland a dodává mu navíc niternější přístup, bohatou rytmizaci a zálibu ve zvukových detailech; jak analogových, tak digitálních. Vytváří pohlcující atmosféru a skládá nádherné a přístupné melodie. Zpívá o existenciálním strachu, ale zároveň nabízí naději v současném technologickém světě.

O’Brien začal na desce pracovat v roce 2016 po turné k Darling Arithmetic, kdy také vydal album se svou doprovodnou kapelou naživo ve studiu přetvořených starších skladeb Where Have You Been All My Life?

Album Becoming A Jackal získalo cenu Ivor Novello Award za Hudebně i textově nejlepší píseň a dostalo se do výběru na ceny Mercury a Choice Music. {Awayland} dostalo cenu Choice Music Prize a dostalo se do výběru na cenu Mercury.
Darling Arithmetic se pyšní cenou Ivor Novello za Nejlepší album. Píseň Nothing Arrived měla na Spotify 105 milionů streamů. The Art Of Pretending To Swim vznikalo „v malém podkrovním pokojíku zastavěném mnoha věcmi“ v Dublinu, kam se přestěhoval z pobřežního resortu Malahide, kde žil 12 let a kde vznikala všechna alba Villagers.

„

Na albu hostuje holandská flétnistka Maaike van der Linde, syntezátorový mistr Cormac Curran, irské dechové trio The Greenhorns, irská zpěvačka Siobhan Kane a Cormac ÓhAodáin ve skladbě Ada zahrál na lesní roh. Všechny ostatní zvuky a tóny alba nahrál O’Brien sám. 

The Art Of Pretending To Swim je dosud nejlepším a nejzajímavějším hudebním projektem Villagers.

 

KONCERT: VILLAGERS

KDY: 10. listopadu 2018
KDE: Lucerna Music Bar, Praha
VSTUPNÉ: 390 Kč / 490 Kč
WWW: www.dsmacku.com