Superstar světového baletu Světlana Zacharova v květnu v Praze nevystoupila, show se přesouvá na leden 2019

UPOZORNĚNÍ: Vystoupení se z technických důvodů přesouvá na leden 2019, více informací najdete na webu www.ticketpro.cz.

Světová baletní jednička Světlana Zacharova spolu s předními sólisty a baletními umělci Velkého divadla zazáří v unikátním novém představení. Na scéně bude zářit vedle takových baletních mistrů, jakými jsou Michail Lobuchin, Denis Rod’kin nebo její životní partner Denis Savin. Představení je složeno ze tří děl, jejichž hudba, choreografie a nálada jsou zcela odlišné, spojuje je však jediné, a to slovo láska.

Do Prahy přijede spolu s předními sólisty a představí nové unikátní představení s názvem Amore, které je výsledkem tvůrčího hledání tří světoznámých choreografů: Jurije Posochova (Balet San Francisco), Patricka de Bana (Vídeňský státní balet) a Marguerity Donlon (choreografky z Irska, pracující v Německu).
Nenechte si ujít tuto dechberoucí ojedinělou baletní show v čele se špičkami světového baletu, která se v Praze představí již 7. května 2018 10. ledna 2019.

První dílo Francesca da Rimini, balet Jurije Posochova, je věnováno stejnojmennému symfonickému dílu Čajkovského, pro něhož je inspirací milostný románek z klasiky Dante Alighieriho Božská komedie.
Druhé dílo Rain Before It Falls / Dokud nezačalo pršet se charakterizuje abstrakcí 
a mysterií. Jeho choreografem je Patrick de Bana, který zde vystupuje i jako sólista 
a interpret. Hudební doprovod je zkomponován z barokní Bachovy hudby a moderní elektroniky О. Respighiho a C. Pino Quintany.
Třetí dílo Strokes Through the Tails / Tahy přes chvosty not spojuje mistrovské umění artistů baletu a hudbu velikého Mozarta s jeho Symfonií č. 40 g-moll. Choreografkou je Marguerita Donlon. Toto život probouzející dílo s sebou nese dobrou náladu a je tím nejlepším zakončením celého večera.

Autor fotografie: Alain Hanel

Kostýmy pro Strokes Through the Tail a Francesca da Rimini, vytvořené ruským módním designérem Igorem Čapurinem, jsou velmi lakonické a symbolické. Své hrdiny mistr odívá jen do bílé a červené. Bílá barva vyjadřuje nevinnost, červená pak lásku a smrt.
To vede k tomu, že Láska se stává novým krokem vzhůru pro Světlanu Zacharovovou, která potvrzuje svůj status hvězdy č. 1 světového baletu.

 

BALET: SVĚTLANA ZACHAROVA

KDY: 7. května 2018 10. ledna 2019
KDE: Kongresové centrum, Praha
VSTUPNÉ: 1 000 Kč–3 510 Kč (lístky zakoupené na květen zůstávají v platnosti)
WWW: www.ticketstream.cz