Punkoví klasici The Living End z Melbourne zavítají do Futurum Music Baru

28

Od svého vzniku na střední škole a hraní na ulicích Melbourne v roce 1994 získali The Living End čtyři platiny, cenu za australskou píseň roku APRA a šest ocenění ARIA. Hrají na koncertech a festivalech po celém světě a 12. srpna si vyzkouší také podium pražského Futurum Music Baru.

Zatím poslední album punkových The Living End z roku 2016 nazvané Shift je pořádný nářez – jako by kapela vytáhla do boje. The Living End se s tím ale nikdy moc nepárali. V jejich arsenálu jsou bitky s policií, revoluce a odpor. Chris Cheney, Scott Owen a Andy Strachan ale na Shift jdou ještě dál.
“Není to pohodová deska,” potvrzuje Cheney, “je ale hodně dobrá. Říká, že něco nefunguje, a že někdy jediným způsobem, jak to spravit, je rozsekat to a dát to zase dohromady. I když to je těžké, jediná fungující věc je změna.”
“Je to hluboce osobní album. Písničky nejsou žádné bonbónky a někdy mám problém určité pasáže znovu poslouchat, ale brutální upřímnost dělá ty nejlepší skladby.”

Album produkoval zvukový inženýr Woody Annison, který se snažil dostat třaskavou energii do každé noty. Výsledkem jsou nejlepší skladby desky One Step nebo Wire, v které uslyšíte i dechy, nebo ústřední With Enemies Like That.
Na doposud posledním albu kapely uslyšíte překvapivé vlivy – The Who, Boba Dylana, Bloc Party, The Libertines, Squeeze, Nirvanu a Springsteena. Coma dokonce zní jako Beatles, v Life As We Know It rezonuje psychedelie říznutá Nirvanou.

Cheney o Shift říká: “Je to záznam. Dokument. 11 skladeb o starých kamarádech a nových nepřátelích, o triumfech, omylech, chamtivosti a lítosti… a všem dalším.”

 

KONCERT: THE LIVING END

KDY: 12. srpna 2018, 20:00 hodin
KDE: Futurum Music Bar, Praha
VSTUPNÉ: od 390 Kč (+ poplatky) do 490 Kč
WWW: www.dsmacku.com