Foodparade 2019 – ochutnejte menu z více než desítek restaurací

- Reklama -

31. srpna a 1. září proběhne v prostorách Trojského zámku už devátý ročník rodinného food festivalu Foodparade. Letos návštěvníci budou moci ochutnat menu od více než 40 restaurací a značek, vyzkoušet si food styling a focení jídla nebo třeba ochutnat absolutní novinku – jedlé balónky. Vůbec poprvé vybrané restaurace odhalí recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

„Během každého ročníku se snažíme přinášet něco nového, a to nejen z kulinářského světa. Naším cílem je, aby každý návštěvník Foodparade festivalu našel jídlo, pití i zábavu podle svého gusta. Natrefil na něco nového,vyzkoušel něco co, má rád a na chvíli se zastavil a příjemně strávil chvíle se svou rodinou nebo přáteli,” představuje hlavní myšlenku Foodparade Marcel Vargaeštok, zakladatel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Přehled podniků, od kterých budou návštěvníci moci ochutnat speciální festivalové menu, se bude během srpna postupně odtajňovat na webových stránkách festivalu. Letošní novinkou navíc je, že desítka z nich odtajní recept na jedno ze svých festivalových jídel a návštěvníci si ho budou moci uvařit společně s kuchařem z dané restaurace v cooking zóně festivalu. Takhle se budou moci učit například od kuchařů z Mama Shelter nebo ze Sasazu.

Zábavu si tu užijí ale i děti díky Hamley’s a Mattel, kteří pro ně připravili autobus Hamley’s plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelaci vlásků, stánek s Hotwheels, s Barbie a další. Na všechny pak čeká pohodový den, který stráví v klidném „piknikovém” prostředí krásných zahrad Trojského zámku.

 

FESTIVAL: FOOD PARADE 2019

KDY: 31. srpna–1. září 2019
KDE: Trojský zámek, Praha
VSTUPNÉ: 150 Kč–250 Kč
WWW: www.foodparade.cz