Imogen Heap v Praze představí hudební projekt využívající blockchainovou technologii

71

Turné Showcase Mycelia a její součást Creative Passport, se kterou navštíví Imogen Heap během jednoho roku na 40 měst, nebude jen o koncertním vystoupení.

Celý rozsáhlý inovátorský projekt je udržitelnou budoucností pro hudební průmysl.

Prahu tato několika cenami se pyšnící umělkyně a technologická inovátorka navštíví 5. října, kdy od 20.00 vystoupí ve velkém sále Lucerny.

Celosvětově známá Imogen Heap, proslulá svými tvořivými díly jako Hide and Seek a Tiny Human, ohlásila své první světové turné po osmi letech, které spojí tvůrce, fanoušky a hudební průmysl jedinečným a inovativním formátem.

Pražský koncert bude zahrnovat i vystoupení formace Frou Frou, který tvoří Imogen Heap s Guy Sigsworthem. Frou Frou vydali velmi dobře přijaté album, ale živě nikdy nevystupovali. Turné po dalších 40 městech se stane platformou pro oficiální představení Mycelia a jejího Creative Passport – vizi budoucnosti, která spojuje hudební tvůrce ověřeným a decentralizovaným ekosystémem a propaguje umělci vedenou férovou a udržitelnou operační praxi.

Creative Passport používá vznikající blockchain technologii, která je pro každého hudebního tvůrce jedinečná a která jim umožňuje propojovat jejich práci s dalšími spoluautory, ale i hudebními fanoušky tou nejpřímější a nejtransparentnější cestou.

Creative Passport umožní ukládat veškeré informace o jednotlivých skladbách na jednom místě a snadněji sledovat platby za skladby. Heap si projekt samofinancuje díky ziskům z muzikálu Harry Potter, na jehož hudbě se podílela, a příjmům prostřednictvím Etherea, které vydělala prodejem písní za kryptoměny, se kterými začala v roce 2014.

Její projekt obsahuje vše – osobní informace, IDs, jedinečnost jednotlivých uměleckých děl, přímá spojení s obchodními partnery a také prvky smart contracts umožňující rychlé a snadné přímé platby zjednodušující a demokratizující smysluplná obchodní partnerství a tvořivou spolupráci.

 

KONCERT: IMOGEN HEAP

KDY: 5. října 2018
KDE: Lucerna Music Bar, Praha
VSTUPNÉ: od 590 Kč + poplatky po 1 290 Kč + poplatky
WWW: www.dsmacku.com