Jungle a jejich betonová džungle

36

Jungle jsou britský neo-soulový kolektiv vytvořený dvěma producenty a multi-instrumentalisty  – Tomem “T” McFarlandem a Joshem
„J“ Lloyd-Watsonem.

Do pražské ROXY se jejich dnes už sedmičlenná kapela vrací
12. listopadu s připravovanou druhou deskou For Ever, která
vyjde v září.

V roce 2014 Jungle vydali svůj eponymní debut s několika soulovými klasikami jako Platoon nebo Busy Earnin‘ a vysloužili si nominaci na prestižní Mercury Prize i uznání od Noela Gallaghera, který o albu prohlásil, že je „zatraceně skvělé“.

Kapele se na něm díky aktuální hudební kombinaci doprovázené unikátními vizuály z tanečního světa podařilo zachytit zvuk mladého Londýna. 

O čtyři roky později chystají novinku For Ever, která má být venku 14. září. Jestliže bylo debutové album hudebním doprovodem k představám o místech, na která se Jungle nikdy nedostali, For Ever je inspirováno zážitky z míst, o nichž tak dlouho snili a už je navštívili.

„J“ a „T“ se tentokrát sešli v Los Angeles, kde desku chtěli napsat a nahrát. Nakonec se vrátili zpět do Anglie, protože jejich představa o životě v Kalifornii se ne zcela podobala realitě. Doma v Londýně se dali dohromady s mladým producentem Inflem a společně vytvořili desku, kterou Jungle připodobňují k post-apokalyptickému rádiovému vysílání hrající výhradně rozchodové písně.

 

KONCERT: JUNGLE

KDY: 12. listopadu 2018
KDE: ROXY, Praha
VSTUPNÉ: 590 Kč
WWW: www.fource.cz