Staňte se součástí filmového gangu! Projekt Scope100: Nová generace umožní zájemcům nahlédnout pod pokličku filmové distribuce

- Reklama -

Od 2. května do 21. května mají zájemci možnost přihlásit se do projektu Scope100: Nová generace. Cyklus tří setkání, která se uskuteční v červnu, září a listopadu 2019 v pražském kině Světozor, umožní stovce zájemců nahlédnout pod pokličku filmové distribuce a zjistit více o tom, jak vypadá proces výběru filmů do českých kin. V rámci setkání se uskuteční exkluzivní předpremiéry, projekce snímků, jejichž nákup pro česká kina se teprve zvažuje, přednášky a diskuze se zástupci distribučních společností, kin a filmových festivalů.

Projekt Scope100: Nová generace navazuje na úspěšný mezinárodní projekt Scope100, který umožňoval svým účastníkům vybrat film pro česká kina. Díky Scope100 se v českých kinech promítalo severské drama Slepá, francouzská filmová hříčka Realita, ceněný polský životopisný snímek Poslední rodina a animovaná sonda do íránské společnosti Teheránská tabu.

„Během čtyř ročníků projektu Scope100 jsme měli možnost pracovat s desítkami filmových nadšenců. Jejich postřehy o filmech a diskuze s nimi byly zajímavé a přínosné. Když jsme se dozvěděli, že loňský ročník evropského projektu Scope100 byl tím posledním, začali jsme přemýšlet, jak bychom s touto komunitou zájemců o film mohli dále pracovat a rozšířit ji.

V rámci projektu Scope100: Nová generace budou moci účastníci nahlédnout ještě hlouběji do procesu filmové distribuce v českém prostředí, osobně diskutovat s předními osobnostmi filmové distribuce, kin a festivalů a vidět snímky v exkluzivních předpremiérách. Máme radost, že na projekt Scope100 můžeme projektem Scope100: Nová generace navázat a myšlenku Scope100 – tedy hlubší práci s publikem a zapojení laiků do procesu filmové distribuce – posunout o něco dál,“ říká koordinátorka projektu Scope100: Nová generace ze společnosti Aerofilms Anna Lísalová.

 

WORKSHOP/PŘEDNÁŠKA/DISKUZE: Scope100: Nová generace

KDY: 15. června (11:00–16:00), 20. září (15:00–20:00), 30. listopadu (11:00–16:00)
KDE: Kino Světozor, Praha
WWW: www.scope100.cz