- Reklama -

Kapelu N.O.H.A. (Noise Of Human Art) u nás asi není potřeba dlouze představovat: jezdí sem poměrně často a vystupují už dlouhou řádku let. Přesto jsem byl na ně tentokrát hodně zvědavý: za dobu své existence skupina postavená kolem Philipa Nohy a MC Chevvyho postupně doznala spousty personálních změn a já jsem je naposledy viděl ještě v minulé sestavě se zpěvačkou Carmen v čele vedle Chevvyho.

N.O.H.A.
N.O.H.A.
N.O.H.A.

Na Flédu jsem dorazil před devátou a tou dobou už klub zahříval DJ FeFe svým drum‘n‘bassovým setem na BAR stage. Sál už se pomalu plnil a když kapela krátce po deváté nastoupila na pódium, party mohla začít.

N.O.H.A.
N.O.H.A.

Pokud náhodou skupinu N.O.H.A. neznáte, pak vězte, že hrají energickou taneční hudbu zespodu pěkně vyfutrovanou hutnou basou a přerývaným beatem – dvěma ingrediencemi drum‘n‘bassu, tu či onde dochuceného exotickým latino nebo balkánskými dresinkem. To celé ovšem pěkně naživo s hudebními nástroji místo pro tento styl tradičnějších samplerů, looperů a drum machines.

Lidí v sále nakonec sice bylo pohříchu míň, než by si N.O.H.A. zasloužila, ale aspoň byl prostor na tancování a skákání. Vokalistka Kaia Brown skvěle navázala hned od začátku kontakt s publikem, stejně jako MC Chevvy, který vedle rapování stihl vystřídat hned několik kostýmů – supermanovské tričko, kouzelnický frak i skotský kilt. Uprostřed koncertu kapela se svými nástroji sestoupila z pódia mezi své fanoušky a jednou ze svých vypalovaček odehrála procházeje davem.

N.O.H.A.
N.O.H.A.

Koncert nakonec trval dvě hodiny, včetně několika přídavků, mezi kterými zazněla i jejich asi nejznámější pecka – Tu Café. Po děkovačce přišel zvonec, pohádky konec a roztančení fanoušci se začali rozcházet – někdo domů, někdo na BAR stage, kde ve svém vystoupení pokračoval se svým setem plným drum‘n‘bassových pecek DJ FeFe. Rozhodně nemůžu svého rozhodnutí vyrazit po letech znovu na N.O.H.A. litovat, koncert měl všechny ingredience, které dohromady dávají skvělou a nezapomenutelnou zábavu.