#VideoTýdne: Charitativní stream Twisten Foundation

63

V pátek večer se konal na českém YouTube charitativní stream Twisten Foundation, jehož cílem bylo vybrat dva miliony korun na podporu dospívajících, kteří se nacházejí v situaci podobné té Twistenově – deprese a psychické problémy obecně. Svůj boj s depresemi bohužel prohrál a 7. června 2023 se rozhodl ukončit svůj život.

Twisten Foundation je nadační fond, který chce podporovat mentální zdraví teenagerů. Na počest Karla Twistena Ašenbrenera ho založila jeho rodina. Jeden z nejtalentovanějších českých esportových hráčů si totiž začátkem června roku 2023 vzal kvůli psychickým potížím život. Celý stream moderoval Agraelus a nechyběl ani Duklock. Diváci mohli vidět i HaiseTa, hostem byl i Viktor Sheen a samozřejmě nechyběl FattyPillow, který se svými psychickými problémy netají. A to jsme zdaleka neuvedli všechny osobnosti, které se během osmi hodin v živém vysílání objevily.

Cílem streamu bylo vybrat 2 000 000 Kč, nakonec se vybralo neuvěřitelných 3 029 403 Kč.

Záznam streamu má skoro osm hodin, pokud máte čas, podívejte se na něj na „jeden zátah“, pokud ne, zkuste to alespoň po částech.
Protože psychické zdraví je velmi důležité a je nutné přestat brát duševní poruchy na lehkou váhu. Je třeba začít o nich otevřeně a upřímně mluvit a v neposlední řadě se lidem s tímto typem problémů přestat vysmívat a začít je brát opravdu vážně.