Zdá se, že letošní léto budeme všichni nuceni strávit v tuzemských luzích a hájích. Kam se ale vypravit? 

Brno

V Brně toho můžete zažít opravdu hodně. V poslední době je druhé největší město v České republice doceňováno také díky své gastronomické nabídce. Proto až se budete vracet ze „Špilasu“, zaskočte na večeři do Atelier Bar & Bistro nebo na sladkou tečku do SORRY – pečeme jinak. Váš výlet tím získá nový rozměr, za to ručíme.

Břeclav

Břeclavský zámek je politováníhodná polorozpadlá ruina, kterou snad ani nemá cenu navštěvovat. Dominantou města se tak stává moderní kostel sv. Václava. Když ale půjdete mimo centrum, natrefíte v části Břeclav-Poštorná na opravdový skvost: kostel Navštívení Panny Marie. A pokud budete mít štěstí a kostel bude otevřený, určitě se jděte podívat i nahoru na věž. Je z ní krásný výhled. 

Znojmo

Ač je Národní kulturní památka České republiky, rotunda sv. Kateřiny z 12. století, ve Znojmě velkým lákadlem, může se stát, že bude návštěvníkům nepřístupná. Naštěstí toho Znojmo může nabídnout více: hrad či podzemí, kostel sv. Mikuláše a rozhled z radniční věže.

Letos, v rámci kampaně #mastozadax, se navíc můžete na nejzajímavější znojemské turistické atrakce dostat zcela zdarma. Stačí jen podpořit znojemské hotely, gastronomické podniky a další služby. Pokud ve Znojmě utratíte aspoň 500 Kč za ubytování, 150 Kč v restauraci nebo kavárně či 200 Kč v jiných službách, jako je půjčovna kol nebo návštěva znojemského hradu či rotundy, dostanete poukaz, který budete moct směnit za vstupenku na jeden ze čtyř objektů: podzemí, radniční věž, hradební opevnění a expozice pivovarnictví. V nabídce je také prohlídka města nebo návštěva letního kina. Kampaň poběží do září a seznam zapojených podniků, kde získáte poukázky, najdete na webu znojmozadax.cz.

Františkovy Lázně

Pokud hledáte klid, mír a celkem nenáročnou lokalitu, jsou Františkovy Lázně ideální volbou. A pokud se chcete dozvědět něco víc o lázeňství jako takovém, navštivte i místní Městské muzeum.

Praha

V tuhle chvíli je Praha bez cizinců. Tak kdy jindy do ní vyrazit než teď? 

Liberec

Do Liberce se nejčastěji jezdí do ZOO nebo na Ještěd, ale za pozornost stojí i Oblastní galerie Liberec, která se nachází v prostorách bývalých městských lázní. 

Český Krumlov

Český Krumlov je na tom teď podobně jako Praha – vylidněný a bez davů zahraničních turistů. Ideální příležitost vyrazit na výlet. 

Mikulov

Mikulov je vinařskou obcí, takže o vinné sklípky zde není nouze. Kromě nich si ale můžete užít i spousty historických památek, například zámek či židovskou čtvrť se synagogou, nebo několik přírodních památek v okolí.

Pavlov

Pavlov je dalším místem, které vínem takřka přetéká. Kdyby se vám ale zachtělo i jiného zážitku, doporučujeme návštěvu Archeologického parku.