15 tipů na komedie, které zaženou podzimní splín

19336

Venku prší, je brzy tma, a vám najednou přijde, že s létem odešla i dobrá nálada? Ale kdepak. Pořád můžete zalézt pod deku a kouknout na nějaké skvělé komedie, co vám ten podzimní splín rozptýlí. Přinášíme vám pár tipů.

1. Noční hra

Kdo si hraje, nezlobí? Annie (Rachel McAdams) a Max (Jason Bateman) milují soutěžení. Společně s partou přátel pravidelně pořádají hrací večírky. Maxův bratr Brooks jim jednou zorganizuje pátrací hru se záhadnou vraždou, lupiči i federálními agenty. Ale není ta hra až moc realistická? Film má originální námět, skvělé hlášky i šílené situace, u kterých se budete skvěle bavit a smát se nahlas.

2. Zvuk hluku

Jak asi zní hudební číslo zahrané na bagry? A co třeba symfonie na pacienta v nemocničním pokoji? V této švédské komedii má i bankovní loupež svůj vlastní soundtrack. Při skvěle vystavěných a originálních hudebních číslech se budete parádně bavit a žasnout. A pozor – skupině nezřízených hudebníků je v patách policista Amadeus, který má k jakékoliv hudbě naprostý odpor. Zvítězí ticho, hudba, nebo snad hluk?

3. Po přečtení spalte

Bratři Coenovi a Brad Pitt jako naprostý idiot. Kdo by se nesmál? Kriminální komedie je určena těm, kdo dokáží ocenit černočerný absurdní humor a škodolibě se smát zabedněným prosťáčkům, co dělají jednu hovadinu za druhou. Disk se citlivou vzpomínkovou knihou operačního důstojníka CIA se totiž dostane do rukou dvou z nich, a to spustí lavinu naprosto absurdních a šílených situací.

4. Špión

A CIA podruhé. Tentokrát zde hraje prim Susan Cooper (Melissa McCarthy), které se splní její sen – povýší ji z nudného místa analytičky na špiónku v týmu jejího idola agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Susan se dostává do šíleného víru událostí, a na jejích bedrech nakonec leží odpovědnost za záchranu životů mnoha lidí. Film je typickou americkou komedií s absurdním humorem – některé vtípky už jsou trochu moc, ale další vám to vynahradí. A rozuzlením budete určitě překvapeni.

5. Máš ji!

Námět této americké komedie je opravdu originální – tím víc překvapí, že je natočen na motivy skutečných událostí. Parta kamarádů ze školy hraje každý rok „máš babu“, čili na honěnou. Jak to vypadá? Při neuvěřitelných honičkách a skoro až kaskadérských eskapádách se budete královsky bavit. Tentokrát si partička čtyřicetiletých chlapů posvítí na toho z nich, kdo babu ještě nikdy nedostal – na Jeremyho Rennera, experta na zdrhání. Dostane snad „babu“ na své vlastní svatbě u oltáře?

6. Superbad

Michael Cera a Jonah Hill září v komedii z roku 2007 jako dva ne příliš atraktivní puberťáci, co se před maturitou snaží sbalit pár koček. Zní to trošku jako Prcičky, ale tihle dva zoufalci vás dostanou úplně jinak. Jsou to na sobě téměř závislí BFF, jsou nesmělí, ale hrozně moc touží něco zažít. A tak se dostávají do nejrůznějších vtipných situací, u kterých budete řvát smíchy, a možná se občas i trochu dojmete.

7. Panna nebo Orel

Na americké střední ještě zůstaneme – tentokrát se můžete smát se skvělou Emmou Stone, která všem ve škole nakuká, že už není panna, aby získala vytouženou popularitu. A najednou jede v byznysu, kdy předstírá sex s méně populárními kluky ze školy, a dělá z nich ty největší borce. Jenže jak dlouho se dá všechno tohle předstírat? Bude z toho trochu skandál, ale vy se určitě budete výborně bavit.

8. Co jsme komu udělali?

Nejúspěšnější francouzský film roku 2014 – pokud vám unikl, určitě si tuto mezeru doplňte. Pokud tedy milujete trochu xenofobní humor. Francouzi se tu navážejí snad do všech národností, a to prostřednictvím páru konzervativních rodičů, kterým se ne zrovna moc líbí nastávající ženichové jejich čtyř dcer – Číňan, žid, muslim a černoch.

✱ Pokračování na další stránce…