15 tipů na komedie, které zaženou podzimní splín

Venku prší, je brzy tma, a vám najednou přijde, že s létem odešla i dobrá nálada? Ale kdepak. Pořád můžete zalézt pod deku a kouknout na nějaké skvělé komedie, co vám ten podzimní splín rozptýlí. Přinášíme vám pár tipů.

1Noční hra

Kdo si hraje, nezlobí? Annie (Rachel McAdams) a Max (Jason Bateman) milují soutěžení. Společně s partou přátel pravidelně pořádají hrací večírky. Maxův bratr Brooks jim jednou zorganizuje pátrací hru se záhadnou vraždou, lupiči i federálními agenty. Ale není ta hra až moc realistická? Film má originální námět, skvělé hlášky i šílené situace, u kterých se budete skvěle bavit a smát se nahlas.

2Zvuk hluku

Jak asi zní hudební číslo zahrané na bagry? A co třeba symfonie na pacienta v nemocničním pokoji? V této švédské komedii má i bankovní loupež svůj vlastní soundtrack. Při skvěle vystavěných a originálních hudebních číslech se budete parádně bavit a žasnout. A pozor – skupině nezřízených hudebníků je v patách policista Amadeus, který má k jakékoliv hudbě naprostý odpor. Zvítězí ticho, hudba, nebo snad hluk?

3Po přečtení spalte

Bratři Coenovi a Brad Pitt jako naprostý idiot. Kdo by se nesmál? Kriminální komedie je určena těm, kdo dokáží ocenit černočerný absurdní humor a škodolibě se smát zabedněným prosťáčkům, co dělají jednu hovadinu za druhou. Disk se citlivou vzpomínkovou knihou operačního důstojníka CIA se totiž dostane do rukou dvou z nich, a to spustí lavinu naprosto absurdních a šílených situací.

4Špión

A CIA podruhé. Tentokrát zde hraje prim Susan Cooper (Melissa McCarthy), které se splní její sen – povýší ji z nudného místa analytičky na špiónku v týmu jejího idola agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Susan se dostává do šíleného víru událostí, a na jejích bedrech nakonec leží odpovědnost za záchranu životů mnoha lidí. Film je typickou americkou komedií s absurdním humorem – některé vtípky už jsou trochu moc, ale další vám to vynahradí. A rozuzlením budete určitě překvapeni.

5Máš ji!

Námět této americké komedie je opravdu originální – tím víc překvapí, že je natočen na motivy skutečných událostí. Parta kamarádů ze školy hraje každý rok „máš babu“, čili na honěnou. Jak to vypadá? Při neuvěřitelných honičkách a skoro až kaskadérských eskapádách se budete královsky bavit. Tentokrát si partička čtyřicetiletých chlapů posvítí na toho z nich, kdo babu ještě nikdy nedostal – na Jeremyho Rennera, experta na zdrhání. Dostane snad „babu“ na své vlastní svatbě u oltáře?

6Superbad

Michael Cera a Jonah Hill září v komedii z roku 2007 jako dva ne příliš atraktivní puberťáci, co se před maturitou snaží sbalit pár koček. Zní to trošku jako Prcičky, ale tihle dva zoufalci vás dostanou úplně jinak. Jsou to na sobě téměř závislí BFF, jsou nesmělí, ale hrozně moc touží něco zažít. A tak se dostávají do nejrůznějších vtipných situací, u kterých budete řvát smíchy, a možná se občas i trochu dojmete.

7Panna nebo Orel

Na americké střední ještě zůstaneme – tentokrát se můžete smát se skvělou Emmou Stone, která všem ve škole nakuká, že už není panna, aby získala vytouženou popularitu. A najednou jede v byznysu, kdy předstírá sex s méně populárními kluky ze školy, a dělá z nich ty největší borce. Jenže jak dlouho se dá všechno tohle předstírat? Bude z toho trochu skandál, ale vy se určitě budete výborně bavit.

8Co jsme komu udělali?

Nejúspěšnější francouzský film roku 2014 – pokud vám unikl, určitě si tuto mezeru doplňte. Pokud tedy milujete trochu xenofobní humor. Francouzi se tu navážejí snad do všech národností, a to prostřednictvím páru konzervativních rodičů, kterým se ne zrovna moc líbí nastávající ženichové jejich čtyř dcer – Číňan, žid, muslim a černoch.

9To byl zítra flám

Jste zklamáni svým současným životem? A kdybyste měli tu možnost, vydali byste se zpátky do svých studentských let a tentokrát udělali věci lépe? V této americké komedii z roku 2010 se něco takového splní čtyřem ztroskotancům středního věku. Vrátí se do roku 1986, bohužel ale ani o rok neomládnou. Pokud milujete osmdesátky a rádi se bavíte nad nekorektním humorem, tenhle film je pro vás jako dělaný.

10Stážista

Ve Stážistovi exceluje skvělý Robert de Niro. Hraje zde sedmdesátníka, kterému se příliš nechce do důchodu, a proto přijme místo v mladé prosperující firmě prodávající trendy oblečení. Již z toho lze předpokládat, že ho čeká spousta vtipných momentů, stejně tak jeho mladé kolegy a šéfku Anne Hathaway. Nejedná se o žádnou extrémní komedii, ale film vás zahřeje na duši, rozesměje, a ukáže, že kariéra není úplně všechno.

11Piráti na vlnách

Šedesátky, rock’n’roll a jedna loď plující za hranicemi britských teritoriálních vod s tou nejzábavnější posádkou. Na ní totiž vysílá Radio Rock a dějí se tam pořádně odvázaný věci. Americký film potěší skvělými hláškami, šedesátkovou uvolněnou atmosférou i hereckými výkony nejen Billa Nighyho či Phillipa Seymoura Hoffmana.

12Apokalypsa v Hollywoodu

Doporučujeme všem, co mají rádi ultra trapný, nekorektní, šílený až fekální humor, Jamese Franca, Setha Rogena a tak trochu i Emmu Watson. V Hollywoodu totiž nastává konec světa a partička šesti týpků je donucena ukrývat se v domě jednoho z nich. Ovšem zásoby jídla a pití se tenčí, nastupuje ponorková nemoc, a herci vyvádějí jednu koninu za druhou.

13Proč právě on?

Ve výčtu komedií musí mít James Franco alespoň dva filmy, nebo ne? Zde si zahrál asi nejhorší noční můru všech rodičů. Jak se otec vyrovná s tím, že si jeho dcera vybrala vulgárního ztřeštěnce prostého dobrých mravů? Zápletka to není příliš originální, ale zase čekejte fůru nekorektních hlášek, výstředností a rozpaků obou rodičů. Ale je to tak trochu i romantika, takže rozhodně i pro holky.

14Zoolander

Ben Stiller si v komedii z roku 2001 dělá srandu ze světa modelingu a lidí, co se v něm točí a jen neuvěřitelně řeší sami sebe. Jako totálně natvrdlý Derek Zoolander je třikrát za sebou vyhlášen jako Model roku. Jenže co se stane, když ho najednou někdo trumfne? Zhroutí se snad celý svět? Kdo miluje absurdní vtípky a nekorektní hlášky, film je pro něho super volbou.

15Zkus mě rozesmát

Je libo trochu Adama Sandlera? Ve filmu z roku 2011 hraje notorického baliče s falešným snubním prstenem. Co když ale pozná tu pravou? Poprosí kolegyni Jennifer Aniston, aby mu hrála manželku, se kterou se zrovna rozvádí. To ale netuší, že ta umí být také pořádně sexy. Jak celá tahle motanice dopadne? Odpočinková romantická komedie vás rozesměje a tím, že se částečně odehrává na Havaji, vám dodá letní uvolněnou náladu.