Pražské prvorepublikové kavárny Louvre, Imperial a Slavia, ale také Národní technické muzeum nebo tančírna Republika jsou místy, kde své snímky pro výstavu konanou v galerii Czech Photo Centre pořizoval fotograf Angelo Purgert. Výstava fotografa, jenž už mimo jiné získal 19 mezinárodních ocenění, se příznačně jmenuje První republika. Odkazuje na výročí 100 let od založení Československa.

A lady and her dog

U snímků představovaných od středy 28. února do 1. dubna v Malé výstavní síni galerie Czech Photo Centre se nechal fotograf Angelo Purgert inspirovat atmosférou první republiky. Tehdejší styl přitom snoubil s nádechem dnešní doby. Autor tak vytvořil fotografie, které z první republiky čerpají, na druhou stranu se v ní ale neuzavírají. To se týká jak aranžmá zachycovaných scén, tak póz modelů a technického i světelného provedení jednotlivých snímků.

Chance encounters

Fotografie vystavené v Czech Photo Centre zachycují prvorepublikové kavárny Louvre, Imperial, Slavia, Adria Cukrárnu Myšák, hotely Art Deco Imperial, Ambassador a Paříž, ale také Národní technické muzeum nebo restauraci a tančírnu Republika. Fotografování probíhalo rovněž v Obecním domě a Paláci Lucerna.

Coffee chat

Angelo Purgert je lektorem na Pražské fotografické škole a členem poroty mezinárodních fotografických soutěží Fédération Internationale de l’Art Photographique – mezinárodní organizace národních fotografických sdružení. V Česku a v zahraničí měl již 29 samostatných výstav.
Prostory pro výstavu poskytlo Czech Photo Centre bezplatně a výtěžek z prodeje fotografií i dalších materiálů s výstavou spojených bude věnován na podporu dětské hematologie a onkologie FN Motol v Praze. Czech Photo chce ukazovat sílu fotografie z různých úhlů. Fotografie může pomáhat potřebným. V loňském roce v galerii probíhala výstava fotografů agentury Reuters na pomoc dětem v nouzi (projekt Šance pro děti).

Spring fragrance

Fotografie také přispěly na pomoc chovu koní Převalského při akci Zoo Praha. Část z nich, které byly vystaveny, bylo vydraženo s tím, že výtěžek putoval na sbírku Pomáháme jim přežít. Při slavnostním předávání cen soutěže Czech Press Photo 2017 se pak také konala dražba fotografií pro Centrum Paraple.
Výstava První republika potrvá v Czech Photo Centre od 28. února do 1. dubna. Je otevřena každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie leží jen zhruba 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

 

VÝSTAVA: ANGELO PURGERT 

KDY: 28. února–1. dubna 2018
KDE: Czech Photo Centre, Praha
VSTUPNÉ: 40 Kč / 80 Kč
WWW: www.czechphotocentre.cz