Společný mezinárodní tým špičkových výtvarníků z různých uměleckých oborů připravil na červen 2019 jedinečnou výstavu skla a květin. Nevšední kulturní počin kombinující křehkou krásu skla a květin se rozhodli realizovat v areálu barokní sklárny Huť Jakub Tasice, národní kulturní památky. Výstava je další významnou aktivitou oživující provoz tohoto unikátního sklářského skanzenu v posledních několika letech.

Beata Przybyl – Mother of Creatures

Krása sklářských artefaktů vznikající pod rukama sklářských výtvarníků se prolne s nejkrásnějšími květinovými výtvory přírody naaranžovanými rukama zručných floristů. „Výstava, která je připravena pro areál sklárny na letošní červen, přinese do industriálních objektů staré sklářské huti něco nevšedního a nového…“ řekl majitel sklárny František Milichovský.

Klára Franc Vavříková

Na vzniku výstavy se podílí celý tým výtvarníků, mezi něž patří umělecký sklář Zdeněk Kunc, umělecký brusič skla Daniel Vágner, polská sklářská výtvarnice Beata Przybyl, mistryně floristka Klára Franc Vavříková a její Český DREAM nejen floristický TÝM, designérka Dagmar Petrovická i velké podporovatelky sklářského řemesla Mája Milichovská a Leona Bušková.

Zdeněk Kunc

Slavnostní vernisáž výstavy proběhne v neděli 2. června 2019 od 14:00 hodin. Při příležitosti vernisáže bude po celý víkend v prostorách huti k vidění výroba uměleckého skla v podání týmu Zdeňka Kunce a sklárny Tasice. Výstava potrvá od 1. 6. do 30. 6. 2019.

Zdeněk Kunc

Huť Jakub v Tasicích je jednou z nejstarších dochovaných skláren ve střední Evropě, byla uvedena do provozu již v roce 1796. Proslavil ji zejména televizní seriál Synové a dcery Jakuba Skláře. Od roku 2016 sklárna opět provozuje vlastní sklářskou výrobu, o čemž se mohly přesvědčit tisíce návštěvníků navštěvující sklárnu v posledních letech. Od roku 2014 má Huť Jakub status národní kulturní památky České republiky. Jedinečný sklářský skanzen žije jak díky několika málo nadšencům, tak i díky vám – hostům i návštěvníkům.

 

VÝSTAVA: FRAGI LESPHERE

KDY: 1. června–30. června 2019
KDE: Huť Jakub, Tasice
WWW: www.sklarnatasice.cz