Když Slovák Mário Petreje loni poprvé v České republice uspořádal Výstavu skutečných nahých žen, rozdělil tuzemsko na dva tábory. Jedna část obyvatelstva se cítila pohoršeně a výstavu odsuzovala, druhá část naopak výstavu vítala. Nakonec nejkontroverznější výstavu na světě navštívilo během pouhých 18 hodin více než 1 500 návštěvníků. Nyní se výstava vrací opět do Česka.

Výstava Voayer (Autor fotografie: Miroslav Polanka)

V roce 2016 se v hlavě Mária Petreje zrodil nápad uspořádat v „konzervativním“ slovenském prostředí nejodvážnější výstavu v historii – Výstavu skutečných nahých žen VOAYER. Jak sám říká, nahota je dnes běžnější v online světě než v realitě.

„Každá žena má právo na orgasmus,“ říká dekadentní fotograf Petr Jedinák 

A tak jako sex, i nahotu jiných bytostí prožíváme v plné přítomnosti. Proto je jediným a podstatným cílem výstav VOAYER zprostředkování vzrušujícího zážitku z přítomného okamžiku.

Po slovenském úspěchu se rozhodl výstavu uspořádat také v Česku, a to minulý rok. Během tří dnů výstavu navštívilo více než 1 500 návštěvníků. Slovenský organizátor Mário Petreje se nejen pro velký úspěch výstavy, ale také po mnoha pozitivních reakcí návštěvníků rozhodl uspořádat tuto výstavu v České republice ještě jednou, tentokrát však i naposledy.

Výstava Voayer (Autor fotografie: Miroslav Polanka)

Vyhlédl si pro tento účel známé a originální prostory, kde se celoročně pořádají různé vernisáže a výstavy. Poslední výstava skutečných nahých žen se uskuteční
17.–21. dubna 2018 v Galerii Tančícího domu.

Voayer: Dominantův sen na tenké linii mezi uměním a nechutným pornem (18+)

Každý výstavní den se svlékne 13 nových modelek, které si návštěvníci budou moci nejen prohlédnout, ale některých se dokonce i dotýkat. Pokud se návštěvník rozhodne navštívit výstavu po všech pět dnů, může se těšit na celkem 65 skutečných nahých žen v různých polohách.
„Budou-li se chtít některé návštěvnice během výstavy svléknout a vytvořit si tak jedinečný celoživotní zážitek, stačí, když o tuto možnost požádají jednoho z pořadatelů,“ říká Petreje, který má v plánu s výstavou navštívit i další země.

Výstava Voayer (Autor fotografie: Miroslav Polanka)

„Výstava VOAYER vzbudila loni v hlavním městě velký zájem. Galerie Tančící dům již v minulosti pořádala výstavy erotických děl Káji Saudka či Sexplicit, z tohoto důvodu jsme se rozhodli do Tančícího domu umístit i kontroverzní erotickou výstavu VOAYER,“ vysvětluje ředitel Galerie Tančícího domu Robert Vůjtek.
Tak jako loni, i letos si budou moci během výstavy návštěvníci prohlédnout „zakázaná“ díla uznávaného fotografa Petra Jedináka, který fotografuje ženské orgasmy technikou zvanou ambrotypie – jedná se o jeden z nejstarších fotografických procesů, objevený v roce 1851.

 

VÝSTAVA: VOAYER

KDY: 17. dubna–21. dubna 2018
KDE: Galerie Tančící dům, Praha
VSTUPNÉ: 699 Kč
WWW: www.voayer.cz