Kanadští We Are The City vystoupí v Kabinetu Múz, podpoří je Lesní zvěř

We Are The City, trio z kanadského Vancouveru, toho za více jak desetiletou kariéru stihli opravdu dost. Za pár dní vychází jejich v pořadí páté album s názvem RIP, v hudební soutěži vyhráli 150 000$ a nahráli soundtrack k filmu Violent.

We Are The City hrají prog-rock. Silné melodie kočírované hráčskou dovedností. Pohrávání si s rytmy a beaty, zkreslené kytary a barevné tóny piána. Experimentální pop nebo (jak v jedné recenzi tohle trio přirovnali) „Elton John hrající skladby Linkin Park“.

Nůžky jsou opravdu rozevřeny, ale možná jistější je popis „hymnický, pianem poháněný rock podobný raným Coldplay“. Avizované nové album RIP má kapelu zase posunout dál. Na přípravě strávili více jak dva roky a tentokrát vsadili na emotivní prog-pop opus pojednávající o intimním vztahu ke smrti. Výsledný sound nahrávky si vzal na starost Matt Green (Frank Ocean, Paul McCartney) a živou podobu konečně můžeme ochutnat i my.

O support se postará Lesní zvěř, kapela propojující živý drum’n’bass s nu-jazzem a psychedelií. Výsledkem je energická a zároveň hravá hudba plná hlukových ploch, smyček živých nástrojů a dravých tanečních motivů. Sestava ostřílených muzikantů, kteří svůj rukopis otiskli ve formacích jako Tata Bojs, Chorchestr, Umakart, Swordfishtrombones nebo například Voodooyoudo.

 

KONCERT: WE ARE THE CITY (SUPPORT: LESNÍ ZVĚŘ)

KDY: 17. ledna 2019
KDE: Kabinet Múz, Praha
VSTUPNÉ: od 128 Kč do 150 Kč
WWW: www.kabinetmuz.cz