Skvělá česká kapela Wohnout se mezi hraním na letních festivalech vrátila do studia, aby dokončila svou již devátou řadovou desku s názvem Máme na míň. Ta zatím poslední, Laskonky a Kremrole, vyšla v roce 2014, to ale neznamená, že se Wohnouti flákali… tahle parta to asi ani neumí.

Honza Homola, Milan Cimfe, Fenek Steiner, Jirka Zemánek

V roce 2016 kapela oslavila 20 let existence velkolepou koncertní šňůrou i živákem vydaným na CD a DVD. Zároveň vyšla kniha WOHNOUT Sladkých dvacet a kapela objela republiku se svým úspěšným akustickým turné, na kterém hrála své skladby v unplugged úpravě.

Honza Homola

Celou šňůru s kapelou absolvoval výborný houslista Vojta Lavička, který do této specifické party velmi rychle zapadl a věříme, že se nejednalo o jejich poslední spolupráci.

Nová deska se bude jmenovat Máme na míň a kapela na posledních dvou skladbách pracuje ve studiu SONO, kde natáčeli například Nazareth, Markéta Irglová či Tata Bojs.

Jirka Zemánek

Jak nám prozradil Honza Homola (kytara/zpěv), na desce bude celkem 13 písní. Přebalu CD se ujal grafik Tomáš Břínek (TMBK), můžeme se tedy těšit na další zajímavý booklet. Ten z desky Laskonky a kremrole od Michala Holíka bude ale velmi těžké trumfnout.

Primárně se můžeme těšit na vynikající kytarový zvuk kapely, bytelnou rytmiku, chytře postavené melodie a hravé texty.

Zkrátka Wohnouti dokončují další desku a Svaz českých bohémů bude mít co slavit, křest CD proběhne ve velkém sále pražské Lucerny 16. 11. 2018.

Více informací najdete na stránkách kapely www.wohnout.cz.

 

Wohnout – Máme na míň, nahrávání alba