Móda není jen o velikosti 34 a výkladních skříních plných upnutých modelů. Jestli vás už nebaví trápit se vyhlídkami na vysněnou postavu, naučte se oslavit krásu, která spočívá v různorodosti a výjimečnosti každé ženy. S těmito tipy se můžete cítit sebevědomě i v nadměrných velikostech.

1. Zvolte správný střih

Klíčem k výběru dokonalého outfitu je znát svůj typ postavy a volit střihy, které vaše přednosti zdůrazní. Pokud máte široké boky, vyvarujte se úzkým pouzdrovým sukním a dejte přednost raději áčkovým střihům, které se rozšiřují směrem dolů. Pokud zas máte například nadělený od přírody plný dekolt, nádherně vyniknete v kouscích s výstřihem vykrojeným do V, který nejenom decentně upozorní na vaše přednosti, ale umí také efektivně prodloužit krk a zúžit širší ramena. Pochopení vašeho typu postavy a volba správných střihů jsou základem oblečení pro ženy plus-size. Pomohou vám vypadat i cítit se lépe.

2. Naučte se vrstvit

Vrstvení oblečení může skvěle zakrýt některé části těla. Je to ale i technika, díky které můžete upozornit na své přednosti. Zařaďte do svého šatníku dlouhé tuniky, kardigany, saka a vesty. Tyto kousky mohou opticky prodloužit tělo, nebo i skrýt širší boky, což vám dodá štíhlejší vzhled. Volte střihy, které končí až pod boky nebo ještě níž. Vrstvení ale neznamená pouze přidávání dalších kusů oblečení. Jedná se i o balanc různě dlouhých či upnutých kousků. Zkuste například kombinovat těsnější kousky, jako jsou legíny, s delšími vrchními díly v nadměrných velikostech, jako jsou tuniky nebo oversized trička. A naopak, upnutější tričko s dlouhými rukávy skvěle vybalancují široké kalhoty.

3. Volte kvalitní materiály

Místo levných kousků z polyesteru investujte raději do kvalitních přírodních materiálů, které jsou prodyšné a příjemné na tělo. Nejen, že budou pohodlné, ale pevnější materiály mohou také dodat outfitu lepší strukturu, vytvořit hezký tvar postavy a dodat vám tak větší pocit jistoty a podpory. 

4. Naučte se pracovat se vzory

Pokud vybíráte oblečení pro ženy plus-size, je důležité zaměřit se na chytré detaily a vybírat hlavně vertikální vzory, které mají tendenci prodlužovat postavu. Může se to týkat pruhů, ale i jiných třeba abstraktních vzorů. Skvěle vypadají různé barevné bloky, nebo i drobné potisky ve světlejších tónech pokrývající celou plochu modelu.  

5. Hrajte si s barvami

Jelikož tmavé barvy umí opticky zeštíhlovat, často bývají oblíbeným oblečením pro ženy plus-size. Nebojte se ale ani jasných a odvážných barev! Stačí je jen umět správně kombinovat. Tmavší kalhoty s nějakým zářivým topem vytvoří nádherný kontrast, který rozptýlí pozornost od problémových partií. Zvolte třeba tmavě modré kalhoty a červený vršek. Dokonale můžete vyniknout i díky pastelovým barvám, které dodají všemu vzhledu jemnost a ženskost. 

6. Zvolte správné doplňky

Vhodně vybrané boty na podpatku opticky prodlouží nohy a dodají celé postavě nenapodobitelnou grácii. Kabelky, výrazné šperky či šátky zas mohou být skvělým způsobem, jak přidat do oblečení pro ženy plus-size osobité kouzlo a originalitu. Ale určitě nezapomeňte hlavně na rozličné pásky, které se dají zapracovat do všech outfitů! Díky nim přitáhnete pozornost k nejužší části svého těla a opticky jimi vymodelujete postavu. 

7. Investujte do správného prádla

Nepodceňujte výběr vhodného spodního prádla pro nadměrné velikosti. Váš den s ním začíná i končí, proto by mělo být extra pohodlné. Podprsenka, která dokonale padne, může zázračně pozvednout a vytvarovat celou postavu. Kvalitní spodní prádlo také vytváří bezchybný základ pro vrchní oblečení a dokáže hezky vyhladit jakoukoliv problémovou partii. 

Nakonec je ale nejdůležitější, aby vám bylo v oblečení dobře. Pokud se totiž v něčem cítíte sebevědomě, vaše charisma a sebejistota to odrazí do okolí. Důvěřujte proto svým instinktům. Móda by měla být především zábavným a hravým způsobem, jak vyjádřit svůj styl. 

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com