Film Mrakodrap (2018). Ani chybějící noha hrdinu nezastaví

„Architekti, vědí, že nahoře se to nedá hasit, a stejně to staví pořád vyšší a vyšší,“ procedí naštvaně mezi zuby Steve McQueen v dnes již legendárním Skleněném pekle.

Film: Manžel na zkoušku (2018). Hra s ohněm a dobrým koncem

Kate Sullivanová dělá ve filmu Manžel na zkoušku vše pro to, aby uživila sebe, i své tři dcery...

Film Já, Simon (2018) – Gay Pomáda, která se tak trochu...

Simon Spier je na první pohled docela normální teenager, kterého čeká maturitní ples. Žije se svými rodiči a mladší sestrou v typickém americkém domečku, neučí se úplně špatně a také vypadá k světu.

Film Delirium: Jak dostat bratříčka do blázince?

Vrátit se po 20 letech do prázdného rodinného sídla po smrti otce je samo o sobě náročné. Hlavně, když je to hodně starý a hodně velký dům rozměry připomínající menší zámeček. Ocitnout se v něm sám, přežít první den i noc, to by zřejmě pocuchalo nervy každému.

Film Zimní bratři je syrovým dramatem o izolaci, (ne)lásce a práci...

Režijní debut dánského režiséra Hlynura Pálmasona nepokrytě odhaluje to, co je v jiných filmech naaranžováno. Současně diváka zavádí do surrealistického prostředí bílé tmy, kde jsou všichni sami a zároveň nutně spolu.

Film Na krátko: Když pocit bezvýchodnosti prohlubuje i scénář

Hledání svého místa v životě je pro každého dospívajícího člověka, se kterým začíná cloumat puberta a který ukazuje snímek Na krátko, jedním z nejtěžších úkolů.

Wes Anderson zachraňuje obyvatele Psího ostrova

Jen pár režisérů má tak úchvatně osobitý rukopis jako Wes Anderson. Nepočítáme li krátkometrážní záležitost Come together, museli jsme si na novinku s názvem Psí ostrov počkat celé čtyři roky od posledního celovečerního snímku Grandhotel Budapešť.

Film Deadpool 2: Krvavější, akčnější, jen vtip trochu schází

První Deadpool nás přesvědčil, že příběh komiksového superhrdiny na plátně se nemusí vždycky odvíjet podle připravené šablony. Málokdo se zřejmě pozastaví nad tím, že je po dvou letech zpět ve snímku s jednoduchým názvem Deadpool 2.

Film Kazišuci. Děj trapnější než název

Přijít s originálním snímkem o snaze teenagerů zažít první sex je asi hodně odvážný počin. Ale kdo by to byl řekl, že si po zhlédnutí filmu Kazišuci se slzou v oku vzpomeneme na hrůzy typu Prci, prci, prcičky 3.

Film Avengers: Infinity War. To nejlepší až nakonec

Navzdory rozporuplným očekáváním Avengers: Infinity War úspěšně naplňuje vše, co bylo slíbeno, ba víc.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - HEDR
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Banner - 44. Letní filmová škola Uherské Hradiště
Kulturio.cz Banner - Colours of Ostrava
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Banner - HIP HOP KEMP 2018