Úterý 17. 7. 2018

FOTOREPORT Z AERODROME 2018

Pátý ročník Aerodromu, který se ale poprvé koná na letišti v Panenském Týnci, odstartoval včera za doprovodu padajících kapek deště.
video

TOP 10 červnových hudebních klipů

Po květnovém speciálu věnovanému klipu This Is America se opět vracíme k obvyklé podobě naší rubriky nejlepších klipů měsíce.

Krátké ohlédnutí za druhým dnem Metronome Festivalu ve znamení Chemical Brothers i Davida Byrna

Letošnímu ročníku Metronome Festivalu Prague nepřálo počasí a nám zase nepřálo zdraví.

Iron Maiden předvedli show, kterou umí jen ti největší frajeři

Na konci sedmdesátých let se během takzvané nové vlny britského heavy metalu zrodily kapely, které výrazným způsobem promluvily do dějin.

2Cellos v Praze: pořádnej nářez i umělecký zážitek

Ve čtvrtek 14. června byla pražská O2 arena zaplněná až po strop. Sešli se zde milovníci hudby, kteří dorazili, aby si poslechli dva hráče na violoncello.
video

Ozzy Osbourne v Praze: vyplatilo se vidět legendu?

Kdysi se zrodila kapela Polka Tulk Blues Band, která zformovala nový žánr. Proč začíná report z koncertu, kde byl hlavní hvězdou Ozzy Osbourne, bluesem?

Queen of Time: temně pestrobarevná jízda časem s novou deskou Amorphis

Finští metaloví bardové nám přicházejí po třech letech vyprávět další příběhy severu. Novinka Queen of Time je pestrobarevný epos, na kterém se Amorphis stále drží svého charakteristického stylu, ale šperkují ho novými nápady do nekonečných výšin, dálek i poloh.
video

Nejlepší videoklipy, které nás v květnu zaujaly – tentokrát stačí jen This Is America

V naší pravidelné rubrice, jejímž prostřednictvím vám nabízíme deset nejlepších hudebních videoklipů, uděláme tentokrát malou změnu. Místo deseti typů vám dáme jen jeden. Protože všechny ostatní jsou oproti němu nicotné. Novinka This Is America od Childishe Gambina ovládla na začátku května svým klipem celý svět.

We Are Scientists v Praze hýřili vtipem a potěšili skvělým setlistem

Na koncertě americké kapely We Are Scientists jsem v létě 2016 chyběl a často toho litoval. Jakmile se však ke mně dostala informace, že u nás vystoupí letos znova v pražském Futurum Music Baru, přirozeně jsem si je už nemohl nechat ujít.

Večer nekončících jazzových sól, to byl Kamasi Washington v Divadle Archa

Losangelský hudebník Kamasi Washington předvedl se svým otcem a kapelou v přeplněném divadle Archa, jak se hraje jazz. Kamasiho hudební kariéra je dosti rozmanitá. Před vydáním svého sólového alba The Epic v roce 2015 spolupracoval s hudebníky, mezi kterými nechybí například Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Flying Lotus, Thundercat, Run the Jewels nebo Stanley Clarke.
- Reklama -
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Kulturio.cz Banner - HEDR
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Kulturio.cz Banner - Colours of Ostrava
Banner - 44. Letní filmová škola Uherské Hradiště
Banner - HIP HOP KEMP 2018
Banner - HIP HOP KEMP 2018