O nás

Kulturio.cz je lifestylový magazín, který čtenářům poskytuje informace na poli kultury, rozhovory se zajímavými osobnostmi, filmové, hudební, literární i divadelní recenze, reporty a fotoreporty, novinky ze světa designu, módy a umění, reportáže z cest, kulinářské zajímavosti a v neposlední řadě i tipy na kulturní akce ze všech koutů České republiky.

Oficiálně byl magazín spuštěn 2. ledna 2014, jeho jednatelkou je Šárka Hromádková a šéfredaktorkou Soňa Hanušová. Za vizuální a technické ztvárnění projektu je zodpovědný Kamil Pekař. Web je konstruován tak, aby vyhovoval požadavkům moderní doby a aby jeho čtení bylo vizuálním zážitkem. Zároveň ale dbáme na to, aby byl web zcela bez omezení čitelný na menších přenosných zařízeních. Projekt je plně propojen se sociálními sítěmi, jejichž portfolio postupně rozšiřujeme.

Šárka Hromádková
Seriálový geek, vášnivá čtenářka, milovnice dobrého jídla, filmů, designu, cestování i hudby.
Soňa Hanušová
„Je více filosofie v láhvi než ve všech knihách.“ Louis Pasteur
Petra Rašková
Nic neumím, a tak píšu.
Anna Malimánková
Všichni visíme na tenké nitce a tu nitku napíná stín náhody.
Zuzana Jarolímková
Někdo o mně říká, že mám energie na rozdávání a jsem nezadržitelná. To proto, že mám dobrý zdroj – hudbu.
Martin Duřt
„Nepamatuji si knihy, které jsem přečetl o nic více než jídla, která jsem snědl, ale přesto mne utvářely.“ R. W. Emerson
Šárka Urešová
Útočiště před světem jsem vždy hledala v knihách, v hudbě, ve filmech, prostě v umění. Je to něco, co činí naši každodenní realitu hezčí a snesitelnější. A o umění chci psát jen proto, abych nějakou tu krásu a energii lidí, kteří se na jeho vzniku podílejí, předala dál.
Vojtěch Hlavatý
Dřív jsem psal o autech, teď chci psát o knihách a umění. Hodně rozdílná témata. Věřte mi, lidi se mění. Zajímají mě komiksy všeho druhu, mám rád brutalistní a futuristickou architekturu, dobrý jídlo a skoro každej večer koukám na hvězdy sníce o cestách ke konci vesmíru.
Eva Hřebíková
Hraji od svých sedmi let na violloncelo. Zpívám v kapele. Ráda jím, o to méně vařím. Ráda zkoumám, hloubám, čtu, debatuji, skládám hudbu. Ráda fotografuji, natáčím, směji se absurdním scénám. Ráda mám radost z věcí, které mám ráda.
Kateřina Zemanová
Jsem osoba plná paradoxů (chci se třebas živit něčím, z čeho jsem zhruba do páté třídy základní školy téměř propadala – psaním). Piju čaj (u čehož bych možná mohla udělat tečku, protože to vypovídá skoro o všem). Snažím se taky propojit světy, které spolu zdánlivě nesouvisí. A najít něco jako rovnováhu (kterou, doufám, nikdy nenajdu úplně).
Lucie Ženčíková
Chodím za kulturou, když je mi zima. Žiju totiž ve Švédsku...
Kateřina Rohová
„Cestování není nikdy otázkou peněz, nýbrž odvahy.“ Paulo Coelho
Jan Líbal
Jednoduše dělám to, co mě baví a co mě naplňuje. Podle mě to je jediný způsob, jak být šťastný.
Lenka Lesenská
„Zní to možná bizarně, avšak to jediné, co během svého fotografování snáším, co mám rád a co je mi blízké, je šramot přístroje. Téměř rozkošnicky miluji tyto mechanické šramoty, jako by z Fotografie byly právě tím – a jedině tím -, k čemu lne má touha, co svým krátkým cvaknutím rozrušuje umrtvující vrstvu Pózy.“ (Roland Barthes)
David Rouča
Otec dvojčat, programátor, motorkář a příležitostný fotograf.
Martin Kyral
Prostě fotím, tak se radši usmívejte… Click!
Kristýna Žáková
Tři věci, na které nedám dopustit: cestování, hudba a fotografování.